חמאס: נתניהו משקר, הוא אחראי לגורלו של גלעד

בעזה דוחים היום את דבריו של רה"מ בישיבת הממשלה ומכנים את דבריו בעניין עסקת שבויים כ"טענה שקרית". החמאס פרסם הודעה מיוחדת בה טען: "נתניהו משקר ומוליך שולל, כדי לחפות על כשלונו בעסקה"

תגובת חמאס לנתניהו: זמן קצר לאחר הודעתו של ראש ממשלה כי חמאס הוא שעדיין לא השיב למתווך הגרמני בעניין העסקה לשחרורו של החייל החטוף גלעד שליט, אומרים היום בארגון העזתי כי מדובר ב"טענה שקרית".

בהודעה שפורסמה בשעות הצהריים בכלי התקשורת של הארגון, טען החמאס: "נתניהו עושה שימוש במדיניות של שקר והולכת שלל, במטרה לחפות על כשלון המתווך הגרמני ועל העובדה שלא הושלמה עסקת חילופי אסירים. נתניהו הוא שנושא באחריות המלאה להכשלת העסקה עד כה", נכתב עוד בהודעת החמאס".

מוקדם יותר התייחס ראש הממשלה נתניהו ליום השנה החמישי לנפילתו בשבי של שליט והדגיש כי ישראל מוכנה ללכת כברת דרך ארוכה על מנת לשחררו. "כל אדם הגון בעולם צריך להתקומם נוכח המצב הזה", אמר נתניהו בפתח ישיבת הממשלה.

"אני מודע לכך שגלעד בסבל קשה ולסבל שעובר על משפחתו, אך עלי ועל כתפי השרים מוטלת האחריות לביטחונם של תושבי ישראל", ציין ראש הממשלה, וחשף גם את התנהלות המגעים מול החמאס. "אנחנו קיבלנו הצעה מהמתווך הגרמני. ההצעה הזאת היא קשה, היא לא הצעה פשוטה למדינת ישראל", אמר נתניהו. "ובכל זאת אנחנו הסכמנו לקבלה, מתוך הידיעה שהיא מאזנת בין הרצון שלנו להביא לשחרורו של גלעד ומנגד גם למנוע פגיעה אפשרית בחייהם ובביטחונם של אזרחי ישראל. עד לרגע זה לא נתקבלה תשובה רשמית של החמאס להצעתו של המתווך הגרמני".

"פועלים באופן שלא ניתן לפרט"

"חמאס מסרב לקיים את הדרישות המינימליות של האמנות הבין-לאומיות וגם של תנאים אנושיים", הדגיש נתניהו. "הוא מסרב לאפשר לו בכל הזמן הזה אפילו ביקור אחד של הצלב האדום ואני חושב שכל העם וכל אדם הוגן והגון בעולם מתקומם נגד הדברים הללו של החמאס".

"אנחנו הפעלנו לחץ בין-לאומי כבד שהתבטא באמירות של המדינות המובילות, כמובן כולל ארצות הברית והמדינות המובילות באירופה ואתמול התבטאותו של מזכ"ל האו"ם, שכולם דורשים את שחרורו המיידי של גלעד וקודם כל את הביקור של הצלב האדום בשביו", הדגיש ראש הממשלה. "בנוסף לכך קיבלנו החלטה לשנות את תנאי האסירים, החגיגה הזאת נגמרת".

"אנחנו פועלים גם בפעולות אחרות ואינני חושב שזה המקום לפרטן", ציין נתניהו. "מטרת כל הפעולות היא להביא להחזרתו של גלעד שליט בריא ושלם הביתה...אך על כתפי כל ממשלה בישראל מוטלת גם האחריות לדאוג לביטחונם ולחייהם של אזרחי ישראל".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק