פעילי המשט: המוסד מנסה לחבל במנוע הספינה שלנו

ספינה אחת כבר הפליגה לכיוון עזה, ואליה צפויים להצטרף ביום שלישי כלי שייט נוספים בדרכם לרצועה. אך פעילים במשט מאשימים הבוקר את ישראל בניסיון לחבל ולסכל את יציאתם: "המוסד מנסה לפגוע במנוע של אחת הספינות", הם אומרים. "הגברנו האבטחה, נצא כמתוכנן"

ה"מרמרה". לא תפליג לעזה (AP)

המשט לעזה כבר יצא לדרך, אך נראה כי "תקלות טכניות" בלתי צפויות עלולות לפגוע במספר כלי השייט המשתתפים בו. פעילים המתכננים לצאת ביומיים הקרובים לעזה מיוון מאשימים הבוקר את ישראל בניסיון לפגוע במשט לעזה, אך מבטיחים כי הדבר לא יפגע בתכניות לצאת לרצועה.

"ישראל מנסה לחבל במנוע של אחת הספינות במשט לעזה", האשימו הבוקר כמה מהמשתתפים במשט. "הספינה נמצאת באחד מנמלי יוון. אנשי מוסד קשורים לעניין". לדבריהם, "הכיבוש הישראלי נמצא בבלבול נוכח ניסיונותיו לשבש את יציאת המשט, שמטרתו לשבור את המצור הימי על רצועת עזה הנצורה מזה חמש שנים".

"מחוייבים לאי-אלימות"

על פי הדיווח הבוקר בסוכנויות הידיעות הפלסטיניות, הספינה בה נעשה "ניסיון החבלה" שייכת לאחת ממדינות אירופה, ומאז ה"ניסיון", לדברי הפעילים, הם החלו לאבטח אותה. "המשט ייצא מיוון ביום שלישי הקרוב, למרות האיומים של ישראל ובנות בריתה במערב", הבטיחו הפעילים.

אמש הפליגה מצרפת ספינה ראשונה ועליה שישה נוסעים לכיוון רצועת עזה. מארגני המשט הודיעו כי הם "מחוייבים שלא לנקוט באלימות" וכי הם מביאים עמם כ-3,000 טון של סיוע הומניטרי.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת