מאסר לחיילי גולני שמחו על פינוי מאחזים

ארבעה מהחיילים שהופיעו אתמול לטקס סיום מסלול עם חולצות "גולני נלחמים באויב ולא מגרשים יהודים" ייכנסו לכלא - כך החליט מפקד החטיבה אופק בוכריס. שאר החיילים המעורבים במחאה יישפטו בשבוע הבא. דובר צה"ל בתגובה: "מדובר באירוע חריג"

אחרי המחאה - החיילים ייכנסו לכלא. ארבעה מחיילי גדוד 13 של גולני שהביעו אמש את מחאתם נגד מדיניות אפשרית של פינוי יישובים ומאחזים יישלחו למאסר, כך קבע מפקד חטיבת גולני אופק בוכריס

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת  

בסיום טקס סיום המסלול פשטו חלק מהלוחמים את מדי הא' וחשפו חולצות שהכינו קודם לכן ועליהן הכיתוב: "גולני נלחמים באויב - ולא מגרשים יהודים". לא רק החיילים החליטו להפגין עמדה. חלק מבני משפחותיהם הצטרפו אף הם למפגן ולבשו את החולצה עם הכיתוב הזהה.

חייל אחד נשפט ל-30 ימי מאסר, שני חיילים נשפטו ל-20 ימים בכלא וחייל רביעי נשפט ל-18 ימי מאסר. שאר המעורבים בפרשה יישפטו בתחילת השבוע הבא. החיילים המעורבים אמרו כי לא ידעו שמי שצילם אותם מתכוון להפיץ את הצילומים לתקשורת.

במטה חומש הביעו סיפוק מהצעד: "אנחנו מברכים את גולני שנתברכה בחיילים שנלחמים באויבים ולא ביהודים". 

מדובר צה"ל נמסר בתגובה: "בסיום טקס סיום המסלול פשטו חלק מהלוחמים את מדי הא' וחשפו חולצות שהכינו קודם לכן ועליהן הכיתוב: 'גולני נלחמים באויב - ולא מגרשים יהודים'. "מרגע היוודע המקרה, בוצעו שורה צעדים הכוללים איתור החיילים, תחקיר ותחילת הטיפול המשמעתי. חטיבת גולני מוקיעה אירועים מסוג זה. מדובר באירוע חמור הנוגד את פקודות צה"ל הקובעות באופן ברור וחד משמעי כי חיילים לובשי מדים אינם יכולים להביע עמדות פוליטיות או מחאות פוליטיות כלשהן. עד כה נשפטו ארבעה חיילים ונידונו למחבוש. צה"ל מצפה מחייליו לגלות ערנות ואחריות מינימלית למעשיהם"