"1825 ימים של יחס לא אנושי לגלעד שליט"

מחר ימלאו 5 שנים לנפילתו של גלעד שליט בשבי חמאס והבוקר מפרסמים 12 ארגוני זכויות אדם, בהם ארגון פלסטיני, קריאה לשים קץ ליחס הלא חוקי לו זוכה שליט בשלוש שפות. מאות פעילים ימחו מחר מול בית ראש הממשלה בקיסריה, 24 אמנים ואישי ציבור יכנסו לצינוק למשך שעה

"בני אדם אינם קלפי מיקוח" - כך נפתחה הודעה משותפת שפרסמו הבוקר 12 ארגוני זכויות אדם מכל העולם, כולל ארגון פלסטיני, בקריאה לשנות את תנאי הכליאה הלא חוקיים של החייל החטוף גלעד שליט, שמחר ימלאו חמש שנים לנפילתו בשבי חמאס.

"חמש שנים מלאו להחזקתו של גלעד שליט בידי חמאס. מחזיקיו מסרבים לאפשר לו קשר עם בני משפחתו ולא סיפקו מידע על מצבו ועל תנאי כליאתו", כתבו הארגונים בהודעה שפורסמה בשלוש שפות, עברית, ערבית וערבית. הארגונים מדגישים כי "התנהלות זו היא לא אנושית ומהווה הפרה של המשפט ההומניטארי הבינלאומי. על רשויות חמאס ברצועת עזה לשים קץ באופן מיידי ליחס האכזרי והלא אנושי כלפי גלעד שליט. עד שישוחרר, עליהן לאפשר לו קשר עם משפחתו ועם הצלב האדום הבינלאומי".

על ההודעה חתומים האגודה לזכויות האזרח בישראל, אמנסטי אינטרנשיונל וסניף ישראל, בצלם - מרכז המידע הישראלי לזכויות האדם בשטחים, במקום - מתכננים למען זכויות תכנון, גישה - המרכז לשמירה על הזכות לנוע, הוועד הציבורי נגד עינויים בישראל, יש דין - ארגון מתנדבים לזכויות אדם, הפדרציה הבינלאומית לזכויות האדם - FIDH, המרכז הפלסטיני לזכויות האדם, עזה PCHR -, Human Rights Watch, רופאים לזכויות אדם - ישראל, ושומרי משפט - רבנים למען זכויות אדם.

מחר בשעה 20:00 יחל פרויקט במסגרתו 24 אמנים ואישי ציבור ינסו לדמות במשך יממה, כל אחד מהם במשך שעה, את תנאי השבי של גלעד. הפרויקט כולו יועבר בדף הפייסבוק של "פרויקט גלעד", וחלקים ממנו יועברו בשידור ישיר לאורך היממה בחדשות 2 באינטרנט. בנוסף, מאות פעילים מתכננים להגיע לבית ראש הממשלה בקיסריה ולמחות על הקיפאון במשא ומתן לשחרורו של גלעד.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת