הצלב האדום לחמאס: תנו הוכחה ששליט חי

ארגון הסיוע הבינלאומי בז'נווה דורש לראשונה מחמאס בעזה הוכחה אמינה לכך שהחייל החטוף גלעד שליט - בחיים. גם ארגון זכויות האדם "אמנסטי" מתגייס וקורא לצלב האדום לבקר את שליט בשבי

ארגון הצלב האדום בז'נווה קורא היום לראשונה לארגון החמאס בעזה, להציג לו הוכחות שהחייל השבוי גלעד שליט בחיים.

"מפני שלא היה כל סימן חיים ממר שליט במשך כמעט שנתיים, הצלב האדום דורש כעת מחמאס הוכחה שהוא חי", נמסר בהצהרה פומבית יוצאת דופן מטעם הצלב האדום.

בתוך כך, ארגון "אמנסטי" קורא היום לנציגי הצלב האדום לבקר את שליט, בפעם הראשונה, לציון יום השנה חמישי לחטיפתו, שמצוין ביום שבת הקרוב. "אנחנו מקווים שגלעד יחזור בקרוב הביתה למשפחתו", אמרה רחל בנזימן, המנכ"לית בפועל של ארגון אמנסטי בישראל. "עד שישוחרר, החמאס מחויב למלא את זכויותיו של גלעד ולאפשר לו מגע אישי כפי שנקבע בחוק הבינלאומי".

בתחילת השבוע אמר סגן יושב ראש הלשכה המדינית של החמאס, מוסא אבו מרזוק, כי הארגון מוכן לחדש את המגעים לשחרורו של החייל החטוף גלעד שליט מהמקום בו הופסקו במהלך כהונת אולמרט. "אנחנו יודעים שאנחנו מנהלים מגעים עם אויב נטול מוסר בעניין הזה, אבל מה נעשה? זוהי האווירה וזהו האויב מולו אנחנו אמורים לנהל את המגעים", אמר.

בראיון לכלי תקשורת ערביים הוסיף אבו מרזוק כי בחמאס ממתינים למהלך מצרי בעניין בקרוב מאוד: "מצרים שבה למלא תפקיד אמיתי בעסקה, בעקבות כשלון המתווך הגרמני. ללא היענות לדרישותינו - לא תושלם העסקה".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת