החל מהיום: אלופה ראשונה בצה"ל

תא"ל אורנה ברביבאי קיבלה הבוקר דרגת אלוף והפכה באופן רשמי לאישה הראשונה המחזיקה בדרגה זו. ברביבאי קודמה לתפקיד ראש אגף כוח האדם. בטקס חגיגי שנערך בלשכת הרמטכ"ל בקריה הוענקה לה הדרגה החדשה

ברביבאי הועלתה בדרגה, היום (דובר צה"ל)

החל מהיום היסטוריה בצה"ל: אורנה ברביבאי, ראש מטה אגף כוח האדם בצה"ל קיבלה היום את דרגת האלוף. בטקס חגיגי שנערך בלשכת הרמטכ"ל הוענקו לה הדרגות, והיא הפכה באופן רשמי לראש אגף כוח האדם בצה"ל.

ברביבאי בת ה-48 נולדה ברמלה, גדלה כאחות בכורה למשפחה בת שמונה ילדים בעפולה והתגייסה לצבא בשנת 1981. במהלך השירות מילאה תפקידים שונים במערך משאבי האנוש.

האלופה הראשונה בצה"ל מחליפה את האלוף אבי זמיר, שמסיים את שירותו בצה"ל לאחר 35 שנים. בשנים האחרונות עלה שמה של ברביבאי מספר פעמים כמועמדת פוטנציאלית להיות האלופה הראשונה בצה"ל, והיום המינוי יוצא לפועל.

ראש הממשלה על המינוי: "צעד גדול לחברה הישראלית"

מי שהיה בין הראשונים לברך בסוף החודש שעבר על ההחלטה למנות את ברביבאי לדרגת אלוף הוא ראש הממשלה בנימין נתניהו, שהתקשר באופן אישי לברך את האלופה החדשה. "יש חשיבות עליונה לשילובן של נשים בעמדות בכירות בפורום המטה הכללי, בצה"ל ובמשק הישראלי", אמר נתניהו לברביבאי.

"המינוי שלך הוא מסר גדול לחברה הישראלית ומעביר גם מסר למדינות רבות בעולם", הוסיף ראש הממשלה בשיחתו עם ברביבאי ואמר: "המינוי מתקשר לנאומי בקונגרס על הייחודיות של החברה הישראלית באזור שבו אנו נמצאים".

 רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת