דיווח: "פעילי המשט לעזה מתאמנים לעימות עם צה"ל"

אנשי ה-IHH לא יהיו במשט הבא, אך פעילי המשט שכן ייצא לעזה בימים הקרובים נערכים לעימות אלים מול חיל הים. סוכנות הידיעות "מען": "הפעילים מתאמנים לעימות באתונה, העיתונאים התבקשו שלא לפרסם את תמונת הספינה"

ה"מרמרה" אמנם לא תפליג לעזה, וגם לא ארגון ה-IHH, אך הפעילים שדווקא כן מתעקשים לצאת לדרך ב"משט החופש 2" בימים הקרובים - נערכים לכל תרחיש אפשרי אליו אוניותיהן עלולות להיקלע עם התקרבותן למים הטריטוריאליים של רצועת עזה. סוכנות הידיעות "מען" מדווחת הערב, כי פעילי המשט יערכו אימונים ותרגול תרחישים, למקרה בו "יותקפו האניות", כפי שמדווח.

על פי הדיווח, הפעילים והמתנדבים עורכים את האימונים וההיערכויות בנמל אתונה, בטרם הם מתכוונים לצאת לדרך. "הם מסרבים לחשוף את מיקומה המדויק של הספינה, על מנת למנוע אפשרות שינסו לגרום לה בעיות טכניות בטרם היא מפליגה", דווח בסוכנות הידיעות הפלסטינית.

גם חמאס נערך

"הפעילים והמתנדבים גם ביקשו מהעיתונאים המצטרפים למשט שלא לפרסם את תמונת הספינה", דווח עוד. "המשלחות המופיעות ברשימת המשתתפים יערכו אימונים באתונה, לעימות אפשרי עם חיל הים הישראלי, עם התקרבות הספינה לחופי עזה".

בתוך כך דווח הערב בעיתונות הטורקית כי הממשל האמריקני פרסם אזהרה חמורה לפעילים האמריקנים שהודיעו כי בכוונתם להצטרף למשט לעזה. מזכירות המדינה האמריקנית פרסמה הודעה, הקוראת ל-36 הפעילים האמריקניים, חלקם יהודים, לעלות על הספינות שצפויות לעשות דרכן לרצועה. "ניסיונות קודמים להיכנס לעזה דרך הים נבלמו על ידי ספינות חיל הים הישראליות וגרמו לפציעות, מוות, מעצרים וגירוש של אזרחים אמריקנים", נכתב בהודעה.

גם ביוון נשמעה קריאה דומה. הממשל באתונה קרא למארגני המשט ולבעלי הספינות המיועדות לצאת - שלא לעשות זאת, ובכך להימנע משימוש באלימות.

בסוף חודש מאי נערך תרגיל מיוחד בנמל עזה, לקראת הגעתו של המשט הצפוי. על פי התיעוד המיוחד שפורסם בכלי התקשורת של החמאס, נטלו בתרגיל חלק כוחות ימיים, ובהם גם צוללנים ובמסגרתו פונו פצועים מהחוף. 

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק