סרטון אנימציה פלסטיני: ג'עברי, שחרר את שליט

סרטון מצוייר חדש בן דקה אחת מותח ביקורת חריפה על מפקד הזרוע הצבאית של החמאס, אחמד אל-ג'עברי, בעקשנותו שלא לשחרר את החייל החטוף גלעד שליט - "גם בעבור כל האסירים הפלסטיניים". אל-ג'עברי מוצג בסרטון כילד קטן, שלא מוכן לשמוע להוריו ולעזוב את המשחק שהוא הכי אוהב - בובה של גלעד. כך זה נראה

אם מישהו חיפש הוכחה ללחץ העצום המופעל על ממשל החמאס ברצועת עזה לבצע עסקת שבויים עם ישראל, ודאי יוכל למצוא אותה בסרטון אנימציה חדש שהועלה אתמול לרשת, המותח ביקורת חריפה על התנהלות הזרוע הצבאית של הארגון, בהתעקשותה שלא להתגמש בתנאי העסקה.

מיוחד: גולשי חדשות 2 שרים למען גלעד

ארגון פלסטיני הנקרא "חירות לאסירים" העלה את הסרטון לאתרי הווידאו ברשת, וכבר זכה למאות צפיות. בכותרת הסרטון, נכתב: "הגיע הזמן לשחרר את עמנו מבתי הכלא של הכיבוש".

בסרטון עצמו מתואר ראש הזרוע הצבאית של החמאס, אחמד אל-ג'עברי, כילד קטן היושב בחדרו ומחזיק במשחק שאותו הוא הכי אוהב - דמותו של החייל החטוף גלעד שליט. ברקע נראים הוריו של אל-ג'עברי, לכאורה, משוחחים ביניהם על מצבו של ה"ילד". "מה אתה רוצה שנעשה?", שואלת אמו של אל-ג'עברי את אביו. "הוא לא רוצה להחליף משחק".

בשלב זה פונה האם לבנה, ובנוכחות אביו, מבקשת ממנו להחזיר את המשחק. "אחמד, אם תיתן לו את המשחק, תקבל 500 אסירים", נשמעת האם בסרטון. ואילו אל-ג'עברי משיב לה בקול ילדותי: "לא, לא! אני לא רוצה!", הוא אומר בזעם.

"רואה?", אומרת האם לבעלה בייאוש, מה שגורם לו לפנות לבנו. "אחמד, אם תיתן לו את המשחק, תקבל 1,000 אסירים", אומר האב לאל-ג'עברי, ואילו זה משיב לו את אותה התשובה בטון ילדותי: "לא, לא! אני לא רוצה!".

ביטוי פומבי נדיר לביקורת

בשלב זה פונים השניים גם יחד לאל-ג'עברי, בקריאה לעזוב את "משחקו". "אחמד, אחמד, אם תיתן לו את המשחק - תקבל את כל האסירים". אך גם הקריאה הזו לא נענית מצדו של אל-ג'עברי. "לא, לא! המשחק שלי, המשחק שלי!", הוא מתעצבן בתשובתו. "ולא של העם היקר שלנו!".

מדובר באחד הביטויים הפומביים הנדירים לביקורת הקשה והלחץ הכבד המופעלים על ממשלת החמאס ברצועת עזה, לבצע עסקה עם ישראל - ומיד. בעזה מנסים להסתיר את הביקורות הללו על מנת שהדבר לא "ישחק לטובתה של ישראל", אך גם ברצועה קשה היום להסתיר לחלוטין את הלחץ. מדובר, כמו כן, שגם בצד הפלסטיני מבינים היטב שביצוע העסקה תלוי במידה רבה בדמותו העקשנית של אל-ג'עברי, שמראשית המשא ומתן עם ישראל מסרב, על פי דיווחים ערביים, להתגמש בתנאי העסקה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק