משפחה הותקפה באבנים בהר הזיתים בירושלים

"פתאום ירדו מההר רעולי פנים, פשוט גשם של אבנים" - כך, כשהיא עדיין המומה, תיארה תושבת ירושלים שהגיעה שלשום להר הזיתים בעיר, מתקפה של ממש על משפחתה. המשפחה הגיעה לגילוי המצבה של קבר האם ואישה אחת אף נפגעה בפניה ונזקקה לטיפול רפואי. המשטרה: עדיין לא נעצרו חשודים

תקיפה חמורה בהר הזיתים: משפחה אבלה שהגיעה שלשום לראות את המצבה שהונחה על קבר האם, נתקלה בחבורת צעירים רעולי פנים שהשליכו עליהם אבנים. בת משפחה אחת אף נפגעה בפניה מאבן ונזקקה לטיפול רפואי.

"פתאום ירדו מההר רעולי פנים, פשוט גשם של אבנים", תיארה בשיחה עם חדשות 2 באינטרנט אחת מבנות המשפחה. המשפחה נמלטה לכיוון הרכב, ואחת האחיות הספיקה בקושי להיכנס - לא לפני שנפגעה. "הם נראו כנערים בני 16-17. אחותי שניסתה להיכנס לאוטו לא הספיקה וקיבלה אבן ישר בפנים".

היא הוסיפה, "הביטחון האישי של האדם מתערער. יצאנו בשן ועין, זה נורא, זו לא תחושה של אזרח שחי פה". אחות אחרת תיארה, "זה ממש פחד אלוהים, חשבנו שאנחנו הולכים למות".

המשפחה הגישה תלונה במשטרת ירושלים, שם מסרו בתגובה כי: "המקרה ידוע, נפתחה חקירה בנושא ועדיין לא נעצרו חשודים במעשה".

בני המשפחה ההמומים אף שיגרו מכתב לשר הדתות יעקב מרגי, בו הם פירטו כי רעולי הפנים התקיפו אותם גם ב"קריאות וצעקות": "המשפחה עברה טראומה נפשית קשה ביותר עם תחושה של פגיעה בביטחון האישי, מה שמעלה סימני שאלה לגבי הגעה עתידית, לפקוד את קברי המשפחה בהר הזיתים".

שלמה רבינוביץ, רכז תנועת "ירושלים אחת", ציין בתגובה לאירוע כי: "מדובר במקרה חמור מאוד, לא יעלה על הדעת שמשפחות לא יוכלו לעלות לקברי יקירם מבלי לחשוש מפגיעה פיזית. ערכת הביטחון חייבת להחזיר לעצמה את השליטה בהר הזיתים ולאפשר ניהול של חיים תקינים עבור תושבי שכונת 'מעלה הזיתים' ומתן אפשרות למבקרים לטייל באזור ולפקוד את בית העלמין היהודי העתיק, רק הגברת הנוכחות והחזרת ההרתעה תביא לעצירת ההדרדות הביטחונית בהר הזיתים"

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק