הרמטכ"ל גנץ: לא שיניתי את נוסח תפילת "יזכור"

לאחר פנייה של משפחות שכולות ללשכת הרמטכ"ל, בה ביקשו לשנות את נוסח תפילת ה"יזכור", הבהיר הרמטכ"ל כי למעשה לא היה כל שינוי בנוסח התפילה, שנקבע מיד לאחר מלחמת ששת הימים. "כל יחידה רשאית לבחור בנוסח משלה, בין אם 'יזכור אלוקים' או בין אם 'יזכור עם ישראל'", אמר גנץ

הרמטכ"ל בני גנץ (חדשות 2)

לצד המחאה על מחירי מוצרי החלב, החלה בימים האחרונים מחאה נוספת שתפסה תאוצה ברשתות החברתיות ובאינטרנט - המחאה על נוסח ה"יזכור", אותה תפילה שנאמרת בטקסי זיכרון לחללי צה"ל. בשבוע שעבר, פורסם כי הרמטכ"ל בני גנץ החליט לשנות את הנוסח מ"יזכור עם ישראל את בניו ובנותיו" ל"יזכור אלוקים את בניו ובנותיו".

העיתון "ידיעות אחרונות" מפרסם כי אתמול, אמר הרמטכ"ל כי מבחינתו אכן הנוסח הנהוג בצבא מאז מלחמת ששת הימים לא השתנה, והנוסח הוא "יזכור אלוקים...". עם זאת, הבהיר הרמטכ"ל כי הוא לא עסק בנושא בכלל, וכי הנוסח עוגן בפקודת מטכ"ל שנכנסה לתוקף עוד בשנת 1967. כמו כן אמר הרמטכ"ל כי כל יחידה רשאית לקבוע לעצמה באיזה נוסח לדבוק.

מי שהביע תמיכה בשינוי הנוסח והחלפתו ב"יזכור עם ישראל את בניו ובנותיו", הוא ראש אכ"א לשעבר אלעזר שטרן. "יזכור עם ישראל הוא הנוסח המקורי, שכתב ברל כצלנסון עוד בשנת 1920, התפילה המייחדת את הנופלים בקרב אלוקים היא תפילת 'אל מלא רחמים'", אמר שטרן.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק