ברק: כיפת ברזל ושרביט קסמים יכסו את כל המדינה

בפתיחת הביתן הישראלי בסלון האווירי בפריז, אמר שר הביטחון אהוד ברק כי ייזום תכנית לפיה מערכות כיפת ברזל ושרביט קסמים, שעדיין נמצאת בפיתוח, יכסו את כל שמי המדינה בתוך 5 שנים

הסלון האווירי בפריז נפתח היום וישראל נוטלת חלק באירוע בפעם ה-25. כל תעשיות התעופה והחלל הנחשבות בעולם יציגו את הפיתוחים הכי חדשים ולתעשיות הביטחוניות מישראל מקום חשוב בתצוגה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת   

"אני שמח להיות אתכם באירוע שהוא אחד החשובים בעולם בתחום התעשייה הבטחונית", פתח שר הביטחון אהוד ברק את הנאומים בביתן הישראלי. "סיכומי נתוני הייצור של 2010 מראים שהתעשיות הביטחוניות הישראליות מתקדמות ביותר. הייצוא הבטחוני חרף המשבר הכלכלי הבינל הוא עדות מרשימה לאפקטיביות וליעילות של מאמצי השיווק של המוצרים כאן. התעשיות הביטחוניות מעצימות את הביטחון והן את הכלכלה".

לדבריו של שר הביטחון, מדובר בתרומה מיידית לצה"ל וכן לכלכלת ישראל. "התעשיות הביטחוניות אחראיות לכשישית מהייצוא הכולל של מדינת ישראל ומייצרות מקומות עבודה לעשרות אלפי אנשים באופן ישיר, ובאופן עקיף ליותר מ-150 אלף משפחות".

"ישראל היא מעצמה ביטחונית שניצבת בחזית הטכנולוגיה העולמית בתחומי צבא ואבטחת המולדת, בשל כשרונות יוצאי דופן שרתומים לעשייה הטכנולוגית עם ניסיון עצום של עשייה צבאית. לאחרונה ראינו את ההישגים של כיפת ברזל. בכוונתי ליזום תכנית חירום לאומית שתביא לפריסה של כיפת ברזל ושרביט קסמים מעל כל המדינה אמר ברק ופירט: "כיפת ברזל תכסה את המדינה תוך שנתיים וחצי, ושרביט קסמים תוך חמש שנים".

אחרי שר הביטחון נשא דברים גם מנכ"ל מכון הייצוא הישראלי, אבי חפץ. "כאן בפתח הביתן הישראלי, מוצגת התעשייה הישראלית במלוא הדרה. עם יכולות פיתוח מדעית -טכנולוגית מהרמה הראשונה, מהמתקדמות בעולם, ועם הפיתוחים פורצי הדרך המובילים - כל זאת על רקע המציאות הלא פשוטה באזורנו", לדברי חפץ.

"בכל שנה הטכנולוגיה הישראלית הולכת ותופסת מקום מכובד בעולם בתחומי התעופה האזרחית, הביטחון ובנושא החלל. הייצוא הישראלי בתחומי התעופה, החלל והביטחון בישראל הפך למרכיב מאד מאד חשוב בסל הייצוא".

15 חברות ישראליות מציגות בתערוכה

15 חברות ישראליות משתתפות השנה בשני מתחמים ובשטח תצוגה חיצוני. החברות המשתתפות השנה בסלון האווירי: אלביט מערכות, רפאל, התעשייה האווירית, אירונאוטיקס, פלסן סאסא, ארומעוז, אורבן אירונאוטיקס, עמית תעשיות, בלו-בירד, קונטרופ, כנפית, אמ טי סי, פנטגון 2000, שמשון מכניקה עדינה ו י.שוסטר.

השנה יושם דגש על חשיפת מערכות ההגנה האווירית שפותחו בישראל ובהן גרסה ניידת של "כיפת ברזל" וחשיפה ראשונה של מערכת "שרביט קסמים", הנמצאת עדיין בשלבי פיתוח ומיועדת ליירוט טילים בטווח בינוני.

בסלון האווירי שיינעל ב-26 ביוני, משתתפים כ- 2,100 מציגים מ- 50 מדינות, בתצוגות הנפרסות על-פני 192 אלף מ"ר שטחי תצוגה. יוצגו בו כ- 150 כלי טייס, חלק ניכר מהמטוסים ישתתף במופעי טיסה בפני יותר מרבע מיליון צופים.