יש לכם בעיות קשב? צה"ל צריך אתכם

חיל המודיעין החל לחפש מועמדים לשירות בעלי יכולות שונות לגמרי ממה שהכרנו עד כה. אם בעבר ניתנה עדיפות לחיילים שקדנים ואחראים, כעת מחפשים בצה"ל דווקא כאלו בעלי הפרעות קשב. לטענת גורמים בצבא דווקא צעירים החושבים "מחוץ לקופסה" יכולים למצוא פתרונות יצירתיים

צה"ל מחפש צעירים עם הפרעות קשב. ארכיון (חדשות 2)

מהפכה בצה"ל? לאחר שבמשך שנים איתר חיל המודיעין מועמדים לשירות הניחנים באחריות, קשב ויכולת למידה כעת מתחילים לחפש צעירים מעט שונים. לאחרונה החלו ניסיונות לאתר דווקא בני נוער הסובלים מהפרעות קשב כדי לטפח "חשיבה מחוץ לקופסה".

גורמים באגף משאבי אנוש של חיל המודיעין החלו להכיר ביכולות וביתרונות של צעירים הסובלים מהפרעת קשב וריכוז, כך מדווח הבוקר העיתון "מעריב". בצה"ל מסבירים שדווקא צעירים אלו יכולים לחשוב אחרת ולהגיע לפתרונות יצירתיים ומקוריים.

"פעם חיפשנו סוג אישיות מסוים, היום אנחנו מחפשים גם כאלה עם בעיות אישיות", אומר גורם באמ"ן. "הגענו למסקנה שמה שיביא לנו את פריצות הדרך הם לא בהכרח הגאונים השמרנים, אלא דווקא הילדים היצירתיים שחושבים מחוץ לקופסה".

לדבריו, "אחד כזה יכול להסתכל על מסך עם שורות קוד מסוימות אשר לנו נראות כמו סינית, ובתוך שנייה לראות את מה שאנחנו לא מסוגלים לראות, להבין מה יוצא דופן ואיפה הטעות שאנחנו לא מצליחים לעלות עליה".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת