השקט בדרום הופר: גראד התפוצץ ליד אופקים

ביישוב סמוך לעיר אופקים נשמעו הערב קולות נפץ עזים, כשרקטה שנורתה מרצועת עזה התפוצצה בכניסה אליו. למרבה המזל, איש לא נפגע ולא נגרם כל נזק. הירי בא אחרי תקופה ארוכה של רגיעה באזור עוטף עזה. במקביל, מדווחים הפלסטינים על כלי טיס של צה"ל החגים בשמי הרצועה

שוב ירי לדרום. ארכיון (חדשות 2)

אחרי תקופה ארוכה של שקט, החרידו הערב קולות נפץ את אזור מערב הנגב. רקטה - ככל הנראה מסוג גראד - התפוצצה בפתח יישוב הסמוך לעיר אופקים. למרבה המזל, איש לא נפגע ולא נגרם כל נזק.

מדובר בטווח של רקטת גראד ולא של קסאם, אם כי גם קסאמים משופרים, הנמצאים בידי חמאס וארגונים אחרים ברצועת עזה, עשויים להגיע גם למרחקים אלה. שניות ספורות אחרי השיגור, הופעלה באזור מערכת ההתרעה "צבע אדום".

במקביל, מדווחים כלי תקשורת פלסטינים כי מזל"טים של צה"ל חגים בשמי הרצועה, ממזרח לרפיח, וכן כי באוויר נראו פצצות תאורה.

כמעט שלושה שבועות של שקט

הירי הערב בא אחרי תקופה ארוכה של שקט בדרום. הפצמ"ר האחרון שנורה לעבר יישובי עוטף עזה היה בשבת ה-28 במאי, ולפניו ירי של מספר רקטות לעבר מערב הנגב בערב חג הפסח.

באפריל האחרון נפצעו קל עד בינוני שלושה עובדים במבנה של האו"ם ברצועת עזה מפצצת מרגמה ששוגרה על ידי חוליית טרור ונחתה בשטח פלסטיני. הפצועים פונו לקבלת טיפול בבית החולים.

תחילה טענו הפלסטינים כי השלושה נפצעו כתוצאה מירי פגזים של צה"ל מזרחית לעזה, אך בצה"ל הכחישו את הדיווח. בהמשך, כאמור, התברר כי מדובר בשיגור כושל של פצצת המרגמה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת