דיווח: "גרפל יועמד לדין בשבוע הבא"

למרות המאמצים המשותפים של ארה"ב וישראל, אילן גרפל עוד לא שוחרר ממעצר במצרים. בתקשורת המצרית מדווח הבוקר כי בשבוע הבא, עם תום החקירות בעניינו, הוא אף יועמד לדין. עוד דווח כי גרפל טען שהוא מוסלמי במטרה לקבל אשרת שהייה

אילן גרפל. יעמוד לדין? (חדשות 2)

אילן גרפל יעמוד לדין במצרים? למרות המאמצים מצד ארה"ב וישראל לשחרר את הצעיר שנעצר בקהיר, העיתון המצרי "אל-אהרם" מדווח הבוקר כי כתב אישום צפוי להיות מוגש נגדו במדינה כבר בשבוע הבא, בתום החקירות נגדו.

כלי תקשורת אחרים במדינה מספקים פרטים נוספים אודות מה שהם מכנים "פעילותו המודיעינית" של גרפל במצרים. לפי העיתון "אל מסרי אל יום", הסטודנט בעל האזרחות האמריקנית והישראלית שלח דיווחים למוסד הדרך בתי קפה-אינטרנט ולא דרך המלון בו שהה - כדי שלא יאספו ראיות נגדו.

עוד לפי הדיווח, גרפל טען כי הוא מוסלמי בניסיון לקבל אשרת שהייה משלטונות מצרים. ב"אל מסרי אל יום" נכתב כי שר החוץ נביל אל ערבי סירב להיפגש עם הקונסול הישראלי בקהיר בנושא, ושלח לפגישה את האחראי על ענייני ישראל במשרד החוץ לטפל בכך.

עוד דווח כי צעירים ששמעו על המקרה בתקשורת וראו את תמונותיו הרבות של גרפל, נזכרו שהוא שוחח עמם, הגיעו למטה התובע הכללי ואף העבירו למשטרה עלונים שהוא חילק.

בפייסבוק הקימה משטרת מצרים קבוצה הקוראת לספק כל מידע אודות אילן גרפל.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת