2 בנות 15 חשודות בשריפת רכב בחברון

במשטרת ש"י חוקרים כבר חודש הצתה של רכב של תושב ערבי בחברון. בתחילת השבוע נעצרו שתי נערות צעירות, בנות 15 מאזור ירושלים, בחשד למעשה החמור. במשטרה טוענים כי ההצתה יכלה לגרום ל"בערה" בכל האזור - אך הן מכחישות את החשדות המיוחסים להן

רכב שרוף. ארכיון (חדשות 2)

ונדליזם גזעני בגיל צעיר? לפני כחודש הוצת רכבו של ערבי תושב חברון, עד שנשרף כליל. במשטרה פתחו מיד בחקירה, בעל הרכב טען כי אינו מסוכסך עם איש. במשטרת ש"י הגיעו למסקנה חד משמעית: הרכב הוצת על רקע לאומני.

לפני מספר ימים נעצרו שתי נערות בנות 15, ב' ו-ח', תושבות אזור ירושלים, בחשד למעשה החמור. גורמים במשטרה אמרו כי ההצתה יכלה לגרום לפגיעות בנפש ולהבעיר את האזור כולו.

במשטרה ביקשו להאריך את מעצרן בתחילת השבוע בשישה ימים, אך בתום דיון בערעור שהוגש בנושא, הוחלט כי ישוחררו למעצר בית מלא בבתי הוריהן. במשטרה אמרו כי השתיים אינן משתפות פעולה בחקירתן.

"הן מכחישות כל קשר לאירוע הנטען", אמר הערב לחדשות 2 באינטרנט עורך דינן, דוד הלוי. "בית המשפט המחוזי קיבל את הערר שהגשנו והורה על שחרורן ממעצר, באופן שמדבר בעד עצמו. בית המשפט גם קבע כי יש לתת דגש על השיקולים המיוחדים הנוגעים לשאלת מעצרם של קטינים. במקרה דנן המשטרה חקרה את האירוע במשך חודש שלם ולא ברור מדוע בחרה לעצור את מרשותיי רק בחלוף כחודש ימים מתחילת החקירה. העובדה שהן שוחררו יום לאחר מעצרן מדברת בעד עצמה". 

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת