צפו: כך ידוכאו עימותים אם תוקם מדינה פלסטינית

במשטרה נערכים באופן דקדקני לספטמבר הקרוב, כדי להשתלט בהצלחה על גל מהומות שיציתו ערבים וגם יהודים במחאה על הכרה חד-צדדית באו"ם. צפו בתרגיל המיוחד שנערך במחוז המרכז

שעון החול עד ספטמבר, אז יבקשו הפלסטינים מהאו"ם הכרה בהם כמדינה עצאמית, הולך ואוזל. במקביל, לא מתכוונים לקחת במשטרה שום סיכון - ונערכים לתרחיש הגרוע ביותר.

שוטרי מחוז מרכז עסוקים בתרגולים קדחתניים כבר יותר משבוע לקראת מה שעלול להתחולל בספטמבר. אם הפלסטינים אכן יכריזו באופן חד צדדי עם מדינה, מעריכים במשטרה כי במגזר הערבי יפרו את הסדר בכל רחבי הארץ - אבל מתכוננים גם לאפשרות שיהיה צורך להתמודד גם מול גורמים יהודים.

למען הצלחת התכנית גויסו חוקרים, בלשים וסיירים. היעד שנקבע הוא להכשיר עד לסוף אוגוסט הקרוב כ-1,500 שוטרים נוספים שיוכלו לתת מענה לכל אתגר שיתעורר בשטח.

ההיערכות נעשית תוך הפקת לקחים מאירועים קודמים, כולל מהפרות הסדר ב"יום הנכסה" בגבול הצפון. המציאות שעמה התמודדו הלוחמים בשטח אז נלקחה בחשבון גם בהכנה להתמודדות העתידית.

הצטרפו לכוחות בזמן התרגיל שדימו תרחיש של הפרות סדר בכל המדינה. לשם כך, גויסו כוחות משטרה מיוחדים שתוגברו בלוחמי מג"ב כדי להשיב את הסדר על כנו.

מחוז המרכז במשטרה הוא הוא הראשון שקיים, לקראת ספטמבר הקרוב, תרגיל מסוג זה ובהיקף כה נרחב. בהמשך, יעשו כך גם ביתר המחוזות. בסופו של דבר, עם התקרבות התאריך המועד לפורענות, ייערך התרגיל המסכם והגדול באמת - יחד עם צה"ל וכוחות ההצלה האחרים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת