צפו: אירן שיגרה לווין על טיל עוצמתי ביותר

סוכנות הידיעות הרשמית של אירן שידרה הערב תמונות משיגור הלווין "רסד", שנבנה על פי הדיווח ברפובליקה האיסלמית. באירן אומרים כי "רסד", ששוגר על טיל עוצמתי, נמצא כבר במסלולו ומקיף את כדור הארץ. כך נראה רגע השיגור

צעד נוסף של אירן בתכנית החלל או עוד תרגיל יחצ"נות מבית היוצר של אחמדינג'אד? אירן הודיעה הערב כי שלחה לחלל לווין מתוצרת מקומית, שכבר נכנס למסלולו מחוץ לכדור הארץ. "מדובר בלווין ראשון המסוגל לצלם, שנשלח לחלל לאחר שהשלים את כל הניסויים וההכנות", כך נכתב בסוכנות הידיעות האירנית הרשמית.

בכלי התקשורת האירניים דווח בהרחבה על "שליחת הלווין" לחלל, ובערוצי הטלוויזיה אף תועד רגע שיגורו. הלווין, ששמו "רסד", צפוי על פי הדיווח באירן להקיף את כדור הארץ 15 פעמים ביום. ייעודו בין השאר הוא לצלם שטחים שלמים בכדור הארץ - ו"לשלוח בזמן אמת את התמונות המצולמות והמידע הנקלט בו לתחנות הקליטה בכדור הארץ".

באירן שבו והדגישו היום כי מדובר בלווין שפותח על ידי מדענים אירנים ובפיקוח טכנולוגי מקומי. בינואר 2009 הודיעה אירן כי שלחה לווין ראשון לחלל, שנקרה "אומיד". הלווין, שנשלח לחלל במסגרת חגיגות 30 השנה להקמתה של הרפובליקה האסלאמית, חג בחלל במשך מספר חודשים - ונחשב להישג חסר תקדים בעבור תכנית החלל האירנית.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת