נועם שליט: "פתק לגלעד? להם יש סמארטפונים"

נועם שליט מגיב הערב לפרסום בנוגע לתנאי הכליאה של האסירים הביטחוניים. ארוחות שחיתות, גלישה באינטרנט, עדכונים בפייסבוק ושימוש בטלפונים סלולריים הם רק חלק מההטבות שזוכים להן מחבלים שהיו מעורבים בפיגועים. שליט: "אנחנו מתכוננים כבר כמעט שנתיים לקבל פתק מגלעד"

נועם שליט, אביו של החייל החטוף גלעד שליט, הגיב היום בריאיון לתכנית "שש" עם עודד בן-עמי על הפרסום הבוקר לפיו תנאי הכליאה של האסירים הביטחוניים נוחים למדי.

"אנחנו מתכוננים כבר כמעט שנתיים לקבל פתק מגלעד או להעביר לו פתק", אמר שליט בצער. "שום דבר מזה לא קורה ואנחנו שומעים שלפלסטינים האסירים יש סמארטפונים, לא פתקים", הוסיף.

שליט הדגיש כי לא הוא הכתובת לתגובה בנושא תנאי הכליאה של האסירים הביטחוניים: "את השאלות על האסירים וכל הסיפור על הפייסבוק צריך להפנות לראש הממשלה, לשר לביטחון פנים, ליו"ר מפלגת ישראל ביתנו", אמר. "כשאנחנו שאלנו את ראש הממשלה את השאלות האלה הוא אמר שלצערו ברשות בתי הסוהר לא שומעים להוראות שלו".

הצצה לחיים הטובים של האסירים הביטחוניים

אסירים ביטחוניים, חלקם מרצים עונשי מאסר בגין מעורבותם בפיגועי טרור נגד ישראלים, מנצלים את הגישה החופשית לרשת ומספקים הצצה לחיים הטובים שהם מנהלים בין כותלי הכלא - כך עולה מבדיקת "מעריב" שהתפרסמה הבוקר.

אחד מהם, הית'ם בטאט, שהיה שותף בשליחת מחבל מתאבד לבצע פיגוע בבאר שבע ומרצה שלושה מאסרי עולם, מפרסם בתדירות גבוהה בעמוד האישי שלו בפייסבוק תמונות המתעדות את שגרת החיים הפוריים שלו ושל חבריו.

בטאט גם העלה סרטון יוטיוב לדף ובו מקדיש זמר בערבית שיר למורדים בשם "קחו אותי לג'יהאד". אמו של האסיר לא נשארה אדישה וכעבור מספר דקות שלחה לבנה תגובה על "הקיר", אותו הוא מעדכן באופן תדיר מהכלא: "בני, אהובי, זה שיר נהדר. הלוואי שאללה ישחרר במהרה אותך ואת כל יתר האסירים".

באלבום של בטאט אפשר למצוא גם תמונה משותפת שלו עם פעיל חמאס סעיד שלאלדה, שחטף ורצח לפני שש שנים בדקירות סכין את הישראלי ששון נוריאל.

אסירים ביטחוניים רבים מנצלים את הטכנולוגיה והטלפונים החכמים המאפשרים להם לגלוש במהירות ברשת, לנהל שיחות וידאו עם העולם החיצון ולהפיץ תיעוד של החגיגות שהם עורכים ללא מפריע. בדף הפייסבוק של סאא'ד עומר, פעיל החזית העממית שנידון ל-19 שנות מאסר, אפשר למצוא תמונות שלו ושל חבריו מתענגים על ארוחות שחיתות. בתפריט: עוף ממולא אורז והרבה חיוכים.

שב"ס: נלחמים בהברחת הסלולרים

משירות בתי הסוהר נמסר בתגובה ל"מעריב": שב"ס מנהל מלחמה עיקשת נגד הברחות של טלפונים סלולרים לתוך בתי הסוהר ונגד השימוש בהם, באמצעות חיפושים, אמצעים טכנולוגיים והרתעה.

"למיטב ידיעתנו, מדובר בפרסומים שאינם מדויקים שהטענה על העלמת עין מצד הנהלות בתי הסוהר היא שקרית ומופרכת".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת