שיא בכניסה לישראל: 623 הסתננו בתוך שבועיים

שיא חדש לשנת 2011 נקבע בשבועיים האחרונים בכניסת מסתננים לישראל. מנתונים שפרסמה רשות האוכלוסין וההגירה עולה כי מתחילת חודש יוני נכנסו לישראל 623 בני-אדם מגבול מצרים - שיא לתקופה כה קצרה. מאז תחילת השנה הנוכחית חדרו לישראל 3,000 מסתננים

שיא בכניסת מסתננים (חדשות 2)

שיא חדש לשנת 2011 נקבע בשבועיים האחרונים בכניסת מסתננים לישראל. מנתונים שפרסמה רשות האוכלוסין וההגירה עולה כי מתחילת חודש יוני נכנסו לישראל 623 בני-אדם מגבול מצרים.

בחמשת החודשים הראשונים של השנה עמד מספר המסתננים על יותר מ-3,000, ממוצע חודשי של כ-600 מסתננים בחודש, מספר שנחצה כבר בחלקו הראשון של חודש יוני. מדובר בשיא לתקופה כה קצרה מאז תחילת השנה.

מנכ"ל רשות האוכלוסין וההגירה אמנון בן עמי אמר, כי "הרשות ערוכה לאכיפה כנגד ישראלים המעסיקים בניגוד לחוק, ולמעשה ממתינה לסיום הקמת מרכז השהייה, בהתאם להחלטת הממשלה". עוד אמר, כי "אנו ערוכים לאכוף את החוק, אך עד סיום הקמת מרכז השהייה איננו יכולים להתחיל בעבודה".

חיילת שמרה על מסתננים ונדבקה בשחפת

מוקדם יותר הבוקר חשפה הכתבת הצבאית של "קול ישראל" כרמלה מנשה, כי חיילת צה"ל נדבקה בשחפת, לאחר שלטענתה היא וחבריה נאלצו לשמור על מסתננים חולים מאפריקה.

לדברי החיילים, הם נשלחו בפקודה לבית החולים "סורוקה" בבאר שבע לצורך "שמירות פח"ע", שם טופלו מסתננים אפריקנים הסובלים ממחלות או פציעות. המטופלים נאזקו בידיהם וברגליהם, כשהחיילים נאלצו לשחררם לשירותים ולהחזירם למיטות.

למרות בקשות חוזרות ודרישה לאמצעי מיגון מהצוות הפיקודי, טוענים החיילים כי איש לא הקשיב להם והם באו במגע עם החולים ללא כפפות או מסכות. אחת החיילות אובחנה כנשאית שחפת ואילו החיילים האחרים לא נבדקו אם נדבקו במחלה זיהומית.

האב: בתי סובלת

"הבת שלי התגייסה לשמור על המדינה, לא על פליטים ממדינות עולם שלישי", זועם אביה של החיילת ומוחה על כך שבצבא אומרים שבתו נדבקה במהלך שהותה בחו"ל. לדבריו, בצה"ל מתנערים מאחריות ולא מעניקים לבתו את הטיפול הטוב ביותר: "היא סובלת".

בעקבות פנייתה של מנשה אמרו בתגובה בצה"ל: "החיילת נמצאה נשאית של מחלת השחפת. בשלב הנשאות אין אפשרות להדבקה. לאחרונה בוצעה בחינה מחדש של ההוראות, נקבעו נהלים חדשים, ולפיהם יש לבדוק ולטפל באופן מונע בכל שוטרי יחידת הליווים. כמו כן השוטרים חויבו בשימוש במסכות. גורמי הרפואה מלווים את החיילים בגזרה כדי לדאוג לבריאותם בעת מילוי משימותיהם".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת