חיילת שמרה על מסתננים ונדבקה בשחפת

תלונות חמורות, שחושפת כתבת "קול ישראל" כרמלה מנשה, מעלות כי חיילי צה"ל אולצו לשמור על מסתננים מאפריקה בבית החולים ללא מיגון. אחת מהן נדבקה בשחפת, האחרים טרם נבדקו. אביה של החיילת זועם: "הבת שלי התגייסה לשמור על המדינה, לא על פליטים ממדינות עולם שלישי". צה"ל: נקבעו נהלים חדשים

תדע כל אם עברייה? חיילת צה"ל נדבקה בשחפת, לאחר שלטענתה היא וחבריה נאלצו לשמור על מסתננים חולים מאפריקה - כך חושפת היום כרמלה מנשה, הכתבת הצבאית של "קול ישראל".

לדברי החיילים, הם נשלחו בפקודה לבית החולים "סורוקה" בבאר שבע לצורך "שמירות פח"ע", שם טופלו מסתננים אפריקנים הסובלים ממחלות או פציעות. המטופלים נאזקו בידיהם וברגליהם, כשהחיילים נאלצו לשחררם לשירותים ולהחזירם למיטות.

למרות בקשות חוזרות ודרישה לאמצעי מיגון מהצוות הפיקודי, טוענים החיילים כי איש לא הקשיב להם והם באו במגע עם החולים ללא כפפות או מסכות. אחת החיילות אובחנה כנשאית שחפת ואילו החיילים האחרים לא נבדקו אם נדבקו במחלה זיהומית.

האב: בתי סובלת

"הבת שלי התגייסה לשמור על המדינה, לא על פליטים ממדינות עולם שלישי", זועם אביה של החיילת ומוחה על כך שבצבא אומרים שבתו נדבקה במהלך שהותה בחו"ל. לדבריו, בצה"ל מתנערים מאחריות ולא מעניקים לבתו את הטיפול הטוב ביותר: "היא סובלת".

בעקבות פנייתה של מנשה אמרו בתגובה בצה"ל: "החיילת נמצאה נשאית של מחלת השחפת. בשלב הנשאות אין אפשרות להדבקה. לאחרונה בוצעה בחינה מחדש של ההוראות, נקבעו נהלים חדשים, ולפיהם יש לבדוק ולטפל באופן מונע בכל שוטרי יחידת הליווים. כמו כן השוטרים חויבו בשימוש במסכות. גורמי הרפואה מלווים את החיילים בגזרה כדי לדאוג לבריאותם בעת מילוי משימותיהם".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת