כך חוגגים המחבלים בכלא הישראלי

הם היו מעורבים בפיגועי תופת ובפעילויות טרור נגד ישראלים. עכשיו הם מרצים עונשי מאסר, אך אם דמיינתם צינוק, לחם ומים - תחשבו שוב. בדיקת "מעריב" מגלה כי חלק מהמחבלים מנצלים את הגישה החופשית לרשת בכלא כדי לתעד את תנאי המאסר: ארוחות שחיתות ועדכונים שוטפים בפייסבוק. השב"ס: הפרסומים אינם מדויקים. כך זה נראה

בטן מלאה וחיוך גדול (פייסבוק)

מאחורי הסורגים - הדור השלישי: אסירים ביטחוניים, חלקם מרצים עונשי מאסר בגין מעורבותם בפיגועי טרור נגד ישראלים, מנצלים את הגישה החופשית לרשת ומספקים הצצה לחיים הטובים שהם מנהלים בין כותלי הכלא - כך עולה מבדיקת "מעריב" שמתפרסמת הבוקר.

אחד מהם, הית'ם בטאט, שהיה שותף בשליחת מחבל מתאבד לבצע פיגוע בבאר שבע ומרצה שלושה מאסרי עולם, מפרסם בתדירות גבוהה בעמוד האישי שלו בפייסבוק תמונות המתעדות את שגרת החיים הפוריים שלו ושל חבריו.

בטאט גם העלה סרטון יוטיוב לדף ובו מקדיש זמר בערבית שיר למורדים בשם "קחו אותי לג'יהאד". אמו של האסיר לא נשארה אדישה וכעבור מספר דקות שלחה לבנה תגובה על "הקיר", אותו הוא מעדכן באופן תדיר מהכלא: "בני, אהובי, זה שיר נהדר. הלוואי שאללה ישחרר במהרה אותך ואת כל יתר האסירים".

באלבום של בטאט אפשר למצוא גם תמונה משותפת שלו עם פעיל חמאס סעיד שלאלדה, שחטף ורצח לפני שש שנים בדקירות סכין את הישראלי ששון נוריאל.

אסירים ביטחוניים רבים מנצלים את הטכנולוגיה והטלפונים החכמים המאפשרים להם לגלוש במהירות ברשת, לנהל שיחות וידאו עם העולם החיצון ולהפיץ תיעוד של החגיגות שהם עורכים ללא מפריע. בדף הפייסבוק של סאא'ד עומר, פעיל החזית העממית שנידון ל-19 שנות מאסר, אפשר למצוא תמונות שלו ושל חבריו מתענגים על ארוחות שחיתות. בתפריט: עוף ממולא אורז והרבה חיוכים.

שב"ס: נלחמים בהברחת הסלולרים

משירות בתי הסוהר נמסר בתגובה ל"מעריב": שב"ס מנהל מלחמה עיקשת נגד הברחות של טלפונים סלולרים לתוך בתי הסוהר ונגד השימוש בהם, באמצעות חיפושים, אמצעים טכנולוגיים והרתעה.

"למיטב ידיעתנו, מדובר בפרסומים שאינם מדויקים שהטענה על העלמת עין מצד הנהלות בתי הסוהר היא שקרית ומופרכת".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת