הוכחה: סוריה תכננה את אירועי יום הנכבה

מסמך סורי סודי שנחשף באתר האינטרנט של העיתון "דיילי טלגרף" הבריטי מוכיח שאירועי יום הנכבה תוכננו על ידי הסורים כמו מבצע צבאי. על פי המסמך, המשטר הסורי שלח מפגינים בצורה מאורגנת לגבול הגולן וביקש מהם לחצות את הגבול וליזום עימות עם כוחות הצבא הישראלי ומשקיפי השלום של האו"ם

מסמך סורי מוכיח: שלטונות סוריה יזמו את הפגנות וצעדות יום הנכבה לעבר ישראל ואת פריצת המתפרעים למג'דל שמס. המסמך נחשף אמש באתר האינטרנט של העיתון הבריטי "דיילי טלגרף".

המסמך שהוצג בבלוג של כתב העיתון מייקל וייס, מתאר פגישה דחופה בין סגן הרמטכ"ל הסורי אסיף שאווקת לבין אנשי המודיעין והביטחון של מחוז קוניטרה. במסמך שמתוארך מיום לפני יום הנכבה ונושא את סמל סוריה, נכתב כי הוחלט על שליחת 20 אוטובוסים מטעם הממשל שינסו לפרוץ את גבול הגולן.

בכל אוטובוס 47 מקומות, ועל פי המסמך המפגינים נתבקשו לחצות את הגבול וליזום עימות עם כוחות הצבא הישראלי ומשקיפי השלום של האו"ם. השלטונות הורו לבדוק כל מפגין ולוודא כי אין ברשותו נשק או סממן צבאי אחר על מנת לשמור על רושם של הפגנה בלתי אלימה וספונטנית.

במסמך נכתב כי "כל כוחות הביטחון והצבא במחוזות עין אל-טינה ואל-קוניטרה הישנה מחויבים בפקודה להעניק מעבר לכל 20 האוטובוסים, בלי לתשאל אותם עד שיגיעו לאזור קו הגבול". בנוסף נכתב כי "ניתן אישור לאפשר למפגינים לחצות את קו הפסקת האש לכיוון מג'דל שמס הכבושה ולאפשר להם להיפגש ביניהם מול סוכנים ומשרדים של האו"ם. כמו כן, אין התנגדות אם יירו יריות באוויר".
 
רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת