אם הנאשם בטבח פוגל: "הוא יהיה שאהיד"

גם בדיון היום הקפידו אמג'ד וחכים עוואד, הנאשמים ברצח בני משפחת פוגל, לפזר חיוכים לכל עבר. בני משפחתם והם סירבו להתייחס למעשים בפני המצלמות, אך אמו של אמג'ד הבטיחה: "אם הוא יוצא להורג, הוא יהיה שאהיד"

בית המשפט הצבאי שבשומרון האריך היום עד תום ההליכים את מעצרם של אמג'ד וחכים עוואד, שני הנאשמים בטבח בבני משפחת פוגל ביישוב איתמר. בני משפחתם של השניים סירבו להגיב למצלמת חדשות 2, אך בהתייחסות שלא למצלמות לדרישה לגזור על השניים עונש מוות, אמרה אמו של אמג'ד: "אם בני יוצא לבסוף להורג - מבחינתי הוא נחשב כשאהיד".

לפני הדיון, כאשר נכנסו השניים לאולם, הקפיד אמג'ד לחייך למצלמה כל הזמן, לסמן "וי" וסירב להתייחס להנחיות אנשי שירות הביטחון הכללי שליוו אותו. אמג'ד המשיך להיראות מחויך ונינוח גם כאשר עיין בכתב האישום שתורגם לערבית.

לשאלה אם הם מתחרטים, סירבו היום השניים להתייחס, אך יש לציין כי כבר בדיון הקודם ציין אמג'ד כי הוא לא מתחרט על המעשה - ואף מקדיש אותו לעם הפלסטיני ולקרובי משפחתו.

עורך דינם של החשודים הוסיף וטען היום בבית הדין כי מרשיו לא מודים במיוחס להם בכתב האישום והתנגד לכל בקשה להארכת מעצרם. עם זאת, היום סיים עורך הדין את הטיפול בתיק והעביר אותו למועדון האסיר הפלסטיני, שימשיך לייצג את השניים.

"הייתי עושה זאת שוב"

אמג'ד וחכים עוואד, שני צעירים בני 17 ו-19 תושבי הכפר עוורתא, נעצרו לפני כחודשיים בחשד לביצוע רצח האכזרי. השניים הודו בביצוע המעשה ושיחזרו אותו. לפני שבועיים הוגש נגד השניים כתב אישום חמור בגין רציחתם של חמשת בני המשפחה.

"אני לא מתחרט, גם אקבל עונש מוות, אני מקדיש את מה שעשיתי כנקמה על רצח דודי, ולכל העם הפלסטיני", אמר אז אמג'ד במהלך הדיון והוסיף: "הייתי עושה זאת שוב, גם אם אקבל עונש מוות". במהלך הדיון חייך אמג'ד למצלמות הרבות שהגיעו למקום.

נגד כל אחד מהנאשמים הוגש כתב אישום הכולל תשעה סעיפים, הכוללים חמישה סעיפי רצח, שני סעיפים על סחר בנשק וציוד מלחמתי, שיבוש הליכי משפט וקשירת קשר לגרימת מוות.

במהלך המשפט אמר התובע "כאבא קשה לי לנהל את התיק הזה, אבל אמשיך לעשות את עבודתי". עוד הוסיף התובע כי במשך כל החקירה והשחזור הם לא הביעו חרטה והתגאו במעשיהם. עורך דינם של השניים ריאד עורדה אומר: "קיבלנו את כתב האישום, נלמד אותו ונגיב בהתאם".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת