הותר לפרסום: "ארגון בן" של חמאס ירה על שיירת דיכטר

שב"כ התיר לפרסום את דבר מעצרו של תושב הרצועה, שבפעל בשורות ארגון קש שנועד לעסוק בפעילות טרור תוך הסוואת עובדת הקשר שלו עם חמאס. כתב האישום שהוגש נגדו מייחס לו מעורבות, בין היתר, באותה המסגרת שהייתה אחראי לירי לעבר שיירת השר אבי דיכטר ב-2008 במערב הנגב

פעילות טרור, בלי להזכיר את חמאס. ארכיון (חדשות 2)

הפיוס הפלסטיני כבר יוצא לדרך, ולמרות שבחמאס הדגישו כי אין בכוונתם לנטוש את דרך האלימות - ניסו בארגון לייצר מצג שווא ולהשאיר "על אש קטנה" את פעילות הטרור, לפחות למראית עין. שב"כ התיר לפרסום אחר הצהריים את דבר מעצרו של איש טרור עזתי החשוד במעורבות בעשרות פיגועים נגד ישראל - כל זאת, כשפעל בשורותיו של "ארגון בן" של חמאס שביצע בשמו פעילות טרור.

מהודעת שב"כ עולה כי האיש הוא אבו-כרים, שבאופן רשמי פעל בשורות ארגון המכונה ""מגני אל-אקצא". אחרי שנעצר, הוא סיפר לחוקריו כי מטרת אנשיו הייתה להוציא לפועל פיגועי טרור, תוך התרחקת טביעת האצבע של חמאס מהם. 

נוסף על כך, הודה אבו-כרים בחקירה כי עסק בגיוס פעילים לדרג הצבאי של חמאס החל מ-2007. תחילה שימש מוקדן ב"חדר המבצעים" המרכזי של חמאס במחנה הפליטים אל-מועזי שבמרכז הרצועה, ועסק בהעברת מידע שלטענת שב"כ "סייע באופן ישיר לכוחות חמאס בשטח לניהול קרבות נגד צה"ל".

עוד עולה מההודעה כי פעילותו של אבו-כרים בשטח עסקה ב"הנחת מטענים, ירי צליפה, ירי נ.ט, ירי פצצות מרגמה ורקטות, מארבים, וכן תצפיות ואיסוף מודיעין מבצעי כדי להכשיר את הקרקע לביצוע פיגועים".

שר הפנים של חמאס מימן את הירי לעבר שיירת דיכטר

חקירת שב"כ העלתה כי מי שהיה אחראי לגיוסו של אבו-כרים לשורות "מגני אל-אקצא" הוא מוחמד צבחי עבד אלרחים תמראז מג'באליה. הארגון הוקם וממומן על-ידי לא אחר מאשר פתחי אחמד מוחמד חמאד, שר הפנים של ממשלת חמאס ברצועה ואדם הידוע בקשריו הענפים עם בכירי הזרוע הצבאית של הארגון.

בשב"כ ציינו כי בין האירועים שבהם היו מעורבים אנשים "מגני אל-אקצא", בשליחות חמאס, גם פיגוע הירי שכוון לעבר שיירת השר לביטחון הפנים לשעבר, אבי דיכטר, באפריל 2008 סמוך לקיבוץ מפלסים.

ב-7 יוני 2011 הוגש נגד אבו-כרים כתב אישום בבית המשפט המחוזי בבאר שבע. הוא כלל 32 סעיפי אישום המייחסים לו, בין היתר, עבירות של פעילות ומתן שירות להתאחדות בלתי מותרת, קשירת קשר לפשע, ניסיון רצח, עבירות נשק שונות ועוד.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת