150 חיילים לקו בהרעלת מזון בבסיס טירונים בדרום

שוב הרעלת מזון המונית בבית הספר להנדסה קרבית ליד עובדה. כ-150 חיילים החלו אתמול לחוש ברע, להקיא ולשלשל, כתוצאה מהרעלת מזון שמקורה ככל הנראה בבסיס המטבח. החיילים נבדקו בבסיס ומצבם מוגדר קל. מצה"ל נמסר: "הגורמים המקצועיים נתנו הנחיות למניעת התפשטות התחלואה". הדיווח הראשון התקבל במייל האדום

הרעלת מזון המונית בצה"ל. אילוסטרציה

הצבא שוב לא צועד על קיבתו: כ-150 חיילים לקו בהרעלת מזון המונית בבסיס הטירונים של חיל ההנדסה הקרבית בדרום הארץ.

הדיווח הראשון על האירוע התקבל מגולש חדשות 2 באינטרנט, שדיווח במייל האדום כי עשרות חיילים בבסיס הטירונים של הנדסה קרבית ליד עובדה בדרום (בית הספר להנדסה צבאית), לקו בהרעלת מזון המונית, שמקורה ככל הנראה במטבח של הבסיס.

"עשרות חיילים מקיאים ומשלשלים", סיפר הגולש שביקש להישאר בעילום שם, "וחלקם במצב בריאותי מאוד ירוד". גורם בצה"ל סיפר לחדשות 2 באינטרנט כי מצבם של החיילים מוגדר קל וכי בשלב זה אין צורך לפנות אף חייל לטיפול בבית חולים.

מדובר צה"ל נמסר בתגובה לפניית חדשות 2 באינטרנט כי "150 חיילים לקו אתמול בתחלואת מעיים קלה בבית הספר להנדסה צבאית. החיילים נבדקו על ידי צוות רפואי, במקביל לבדיקה לאיתור מקור הבעיה. הגורמים המקצועיים נתנו הנחיות למניעת התפשטות התחלואה. מצבם של החיילים הוגדר קל והם מטופלים ביחידה".

זו לא הפעם הראשונה שהרעלת מזון המונית מתרחשת בבסיס זה. בחודש יוני שעבר לקו כמאה חיילים בבסיס הטירונים של הנדסה קרבית בדיזנטריה, גם אז צוותים של חיל הרפואה נשלחו לבסיס כדי לבדוק את מקור התחלואה, וגם אז אף אחד מהחיילים לא נזקק לפינוי רפואי וכולם טופלו בבסיס.

בית הספר להנדסה צבאית (בה"ד 14) הוא הבסיס בו נערכות כל ההכשרות והאימונים של חיילי חיל ההנדסה וכן קורסי החבלה של יחידות אחרות בצבא הצבא. בבסיס, שנמצא בצוקי עובדה בדרום הנגב, משרתים אלפי חיילים, ביניהם כל טירוני חיל ההנדסה והחיילים הנמצאים בשלב האימון המתקדם, קורס מ"כים וקורס קציני הנדסה.

הדיווח הראשון הגיע אל המייל האדום של חדשות 2 באינטרנט. גם אתם מוזמנים לשלוח אלינו סרטון, תמונה, סיפור או קישור לאתר שיעניין את כולנו. סיפור טוב במיוחד עשוי להתפרסם גם במהדורה המרכזית של חדשות 2.

רוצים לקבל עוד עדכונים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק