5 תושבי מג'דל שמס נעצרו בחשד ליידוי אבנים על חיילי צה"ל

מעצרים נוספים ביידויי אבנים במהומות "יום הנכסה" במג'דל שאמס: המשטרה עצרה הלילה 5 חשודים נוספים, ביניהם נער בן 17. מאוחר יותר תבקש המשטרה להאריך את מעצרם בבית משפט השלום בצפת. בימים האחרונים הגיע למשטרה מידע כי חלק מהתושבים תכננו לפגוע בשוטרים וליידות בקבוקי תבערה בהפגנות נוספות שתוכננו באזור

מהומות יום הנכסה. ארכיון (חדשות 2)

חמישה תושבי מג'דל שמס, ביניהם גם נער בן 17, נעצרו הלילה על ידי המשטרה בחשד שהשתתפו בידויי אבנים לעבר כוחות הביטחון ב"יום הנכסה". מאוחר יותר היום תבקש המשטרה להאריך את מעצרם בבית משפט השלום בצפת.

עד כה נעצרו בסך הכל 11 מתושבי הכפר בחשד שהשתתפו בידויי האבנים לעבר כוחות צה"ל והמשטרה באזור, חלקם עדיין נמצאים במעצר והאחרים שוחררו עם צו הרחקה מהאזור לתקופה של כמה שבועות.

בימים האחרונים הגיע למשטרה מידע כי חלק מהתושבים תכננו לפגוע בשוטרים ואף ליידות בקבוקי תבערה בהפגנות נוספות שתוכננו באזור.

אחד החשובים בידויי האבנים: "הכיבוש רוצח את הפלסטינים"

בית המשפט השלום בצפת האריך בשבוע שעבר את מעצרם של שני דרוזים, החשודים כי יידו אבנים לעבר השוטרים במהלך אירועי "יום הנכסה" בכפר. אחד החשודים, תושב רמת הגולן, אמר בפתח הדיון: "מה שעשיתי - בוצע מתוך אידיאולוגיה פוליטית. אנחנו נמצאים תחת כיבוש, והוא זה שרצח את הפלסטינים".

"מנסים להעליל עלינו", המשיך החשוד. "אנחנו בסך הכל תחת כיבוש - והמשטרה מנסה לעשות עכשיו כסת"ח". במשטרה חושדים כי הוא ואדם נוסף יידו לעבר השוטרים אבנים - בזמן שחיילי צה"ל הדפו את ניסיון פריצת גדר הגבול עם סוריה.

עורך דינו של החשוד, אמר היום לחדשות 2 באינטרנט: "נטען בפני השופט כי מה שנעשה - נעשה מתוך אמונה פוליטית. הגדר לא צריכה להיות היכן שהיא נמצאת. הוא רצה לפגוע בגדר במסגרת הבעת דעה פוליטית-אידיאולוגית".

"פגעו בכבודו של אחד השייח'ים"

החשוד השני, תושב מג'דל שמס, טוען כי יידה אבנים לעבר השוטרים רק לאחר שראה ש"פוגעים בכבודו של אחד השייח'ים הנוכח במקום".

בתוך כך, צפויה להימשך לאורך הגבול עם סוריה הכוננות הגבוהה של כוחות צה"ל במהלך חג השבועות. אתמול הגיעו ל"גבעת הצעקות" סמוך למגד'ל שמס קומץ אזרחים סורים בלבד שקראו קריאות לעבר חיילי צה"ל, אך היום לא נרשמו עד כה אירועים חריגים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת