דיווח במצרים: "סוכן מוסד ישראלי נעצר בקהיר"

כלי התקשורת במצרים מדווחים על מעצרו של "אבירן גרין", אזרח ישראלי, בחשד לריגול. על פי הדיווחים במצרים, "סוכן המוסד" גייס בני נוער בכיכר תחריר כדי "לפעול נגד הרשויות". בני נוער שאיתם הוא יצר קשר דיווחו לרשויות, והיום הוארך מעצרו של הישראלי ב-15 ימים

עלילה או פרשת ריגול חדשה? כלי התקשורת במצרים מדווחים כי "סוכן מוסד ישראלי" נעצר בקהיר בחשד ש"ריגל וניסה לגייס נוער מצרי לפעול נגד הרשויות" אחרי נפילת ממשלו של חוסני מובראק.

על פי הדיווחים במצרים, התובע הכללי הישאם בדאווי הורה על מעצרו של הגבר ל-15 ימים בחשד ל"ריגול נגד מצרים במטרה לפגוע בכלכלה ובאינטרסים הפוליטיים שלה". סוכנות הידיעות המצרית MENA טוענת שהעצור, ששמו "אבירן גרין" - כך במקור, גבר בן 41, עבד עבור המוסד הישראלי. בחקירתו טען העצור כי הוא עיתונאי ישראלי שפעל בשליחות כלי התקשורת בו הוא עובד.

על פי הפרסומים, "סוכן המוסד" פעל בכיכר תחריר - המקום המזוהה ביותר עם ההפגנות נגד משטרו של מובראק, לאחר המהפכה. "הוא נמצא שם מדי יום ושוחח עם בני נוער, הוא גם מסר לחלק מהם כספים ועודד אותם להתעמת עם הצבא", נטען במצרים. בין היתר יצר האיש קשר עם צעירים נוצרים-קופטים, ועל פי הפרסומים, כמה בני נוער שאיתם יצר החשוד קשר - הם אלה שדיווחו עליו לרשויות והובילו למעצרו.

האיש נעצר אתמול ע"י המשטרה הצבאית בבית בו הוא התגורר בקהיר, וכוחות הביטחון המצרים החרימו מחשב נייד וזיכרון נייד שהיו ברשותו - שם נמצא, על פי הדיווחים, מידע ביטחוני מסווג.

במצרים חוששים שהמעצר רק יגביר את המתח בין ירושלים לקהיר, מתח שהלך ונבנה מאז נפילת ממשל מובראק ומפלגתו ורק החמיר מאז פיצוץ צינור הגז ממצרים לישראל. במשרד החוץ המצרי עדיין לא הגיבו לידיעה. ממשרד החוץ בישראל נמסר כי "האירוע אינו מוכר".  

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת