"תג מחיר" פלסטיני: מאחז וספרי קודש הוצתו

שלושה ימים בלבד אחרי שאלמונים שרפו את המסגד בכפר אל-מועייר שבגדה, הסתערו עשרות פלסטינים על המאחז "גאון הירדן" הסמוך - תקפו נערים ששהו במקום והציתו את המקום על ספרי הקודש שבתוכו. בהתיישבות תקפו בחריפות את תושבי המאחז: "המקום הזה לא משרת שום דבר. נמצאים בו פליטי תרבות שאין שליטה עליהם. הם גורמים נזק"

נקמה באותה מטבע (חדשות 2)

שלושה ימים בלבד אחרי הצתת המסגד בכפר הפלסטיני אל-מועייר, התרחש אחר הצהריים אירוע שנראה כמו "תג מחיר" - הפעם מכיוון הפלסטינים. אל המאחז "גאון הירדן" שבאתי הכפר אל-מועייר הגיעו עשרות פלסטינים חמושים בנשק קר, הגיעו למאהל שהוקם במקום - והציתו אותו ואת ספרי הקודש שהביאו אליו בני נוער שעברו להתגורר במקום. בשיחה עם חדשות 2 באינטרנט, בניגוד לציפיות, תקף דווקא בכיר בקרב המתנחלים באזור את יושבי המאחז וגינה בחריפות את נוכחותם שם.

פעיל הימין מאיר ברטלר סיפר כי האירוע החל כש"ערבים מהכפרים מאלכ ואל-מעייר עלו למאחז אחרי ששיירה של המינהל האזרחי עזבה את האזור. היו שם חמישה בני נוער שהותקפו בכל מיני כלים והם נסו על נפשותיהם. הערבים שרפו את כל מה שהיה שם, כולל את ספרי הקודש. אחר כך הקפיצו למקום כוחות צבא מגזרות שונות שהשתלטו על האירוע והצעירים חזרו למקום".

אלא שלא כל המתנחלים באזור הפנו את האצבע המאשימה למצב לעבר הפלסטינים, ובאופן אולי מפתיע הטילו חלקם את האחריות דווקא על יושבי המאחז. בכיר בהתיישבות באזור אמר לחדשות 2 באינטרנט: "המקום הזה לא משרת שום דבר. נמצאים בו פליטי תרבות שלהורים שלהם אין שליטה עליהם, וכך גם למערכות אחרות. אין כל תועלת מההימצאות שלהם במקום הזה, והם בעיקר גורמים לנזק".

לפני 3 ימים: המסגד בכפר הסמוך הוצת

"גאון הירדן" הוא מאחז הממוקם בקצה שטח השיפוט של המועצה האזורית מטה בנימין, באזור שבין מורדות השומרון לבקעת הירדן. "בנקודה הזאת נמצאים אנשים, רובם נערים בני 14-15, תוך הפקרות מוחלטת לחלוטין. הם מסכנים את עצמם", אמר הגורם.

שלושה ימים לפני אירועי היום בגזרה, בשעת לילה מאוחרת, הגיעו אלמונים לכפר אל-מועייר והציתו צמיגים בשטח מסגד מקומים. על קירות בית התפילה המוסלמי רוססה הכתובת "תג מחיר עלי עין". במשטרה חוקרים את האירוע וסבורים כי מדובר בפעולת "תג מחיר" של מתנחלים - נקמה על פינוי מאחז נוסף קודם לכן בשם "עלי עין".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת