מארגן מהומות "יום הנכסה" נהרג על הגדר

שלושה ימים בלבד לפני המהומות שהתרחשו בשבוע שעבר בגבול סוריה, הבטיח אחד מראשי היוזמה בריאיון לחדשות 2: "ביום הנכבה עבדתי על חיילים וכמעט הצלחתי להגיע לירושלים. אנחנו מכינים לישראלים הבטחות". ביום ראשון הוא נהרג על הגדר כשניסה לחדור לשטח ישראל. האזינו לשיחה

אחד ההרוגים במהומות "יום הנכסה" בשבוע שעבר בגדר הגבול הסמוכה למג'דל שמס הוא עיזאת מסודה, עיתונאי סורי בן 36 ממוצא פלסטיני. מסודה התגורר במחנה הפליטים אל-ירמוכ שבפאתי דמשק, ונחשב לאיש שיזם, אירגן והוביל את שתי הצעדות - הן ביום שבו נהרג והן בזו שנערכה שלושה שבועות קודם, ב"יום הנכבה".

באירוע הראשון הוא הצליח לחדור אל עומק שטח ישראל ונעצר רק סמוך לירושלים, שבשכונת עזרייה שבמזרחה מתגורר אביו. לרוע מזלו, הצליחו אנשי כוחות הביטחון בישראל ללכוד אותו טרם הצליח להגיע ליעדו ולבקר בביתו של אביו, והוא גורש בחזרה לסוריה.

שלושה ימים בלבד לפני "יום הנכסה", קיימנו עם מסודה שיחת טלפון, במהלכה תיאר את נחישותו לחולל מהפכה של ממש באזור בזכות היוזמות לצעוד לעבר ישראל.

"ככה הצלחתי להגיע ממש סמוך לירושלים"

"אנחנו מכינים להם (לישראלים) הפתעות ובהחלט כן נחצה את הגבול", הוא הבטיח בשיחה עם חדשות 2. "בפעם שעברה אני הצלחתי לחדור דרך הגבול במג'דל שמס. הגעתי למחסום ועבדתי על החיילים כשאמרתי להם שאני בסך הכל עיתונאי. ככה הצלחתי להגיע ממש סמוך לירושלים", הוא סיפר אז בגאווה.

משם, לטענתו, הוא הובל לחקירה בשב"כ שלאחריה גורש בחזרה לארצו. אביו ובני משפחתו של מסודה, שאותם לא זכה לפגוש, הקימו בביתם שבמזרח ירושלים סוכת אבלים ותלו לאורכה את תמונותיו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת