החשוד ביידוי האבנים ביום הנכסה: "הכיבוש רוצח את הפלסטינים"

בבית משפט השלום הוארך ביומיים מעצרם של שני תושבי הצפון החשודים בידוי אבנים לעבר המשטרה במהלך "יום הנכסה". אחד החשודים אמר בפתח הדיון: "עשיתי הכל מתוך אידיאולוגיה. אנחנו נמצאים תחת כיבוש, והא זה שרצח את הפלסטינים". חשוד אחר: "פגעו בכבוד השייח'ים במקום"

שני החשודים בהשלכת האבנים, היום בבית המש (חדשות 2)

בית המשפט השלום בצפת האריך בצהריים ביומיים את מעצרם של שני דרוזים, החשודים כי יידו אבנים לעבר השוטרים במהלך אירועי "יום הנכסה" בכפר. המשטרה ביקשה הארכה של שמונה ימים אך השופט החליט על יומיים. אחד החשודים, תושב רמת הגולן, אמר בפתח הדיון: "מה שעשיתי - בוצע מתוך אידיאולוגיה פוליטית. אנחנו נמצאים תחת כיבוש, והא זה שרצח את הפלסטינים".

"מנסים להעליל עלינו", המשיך החשוד. "אנחנו בסך הכל תחת כיבוש - והמשטרה מנסה לעשות עכשיו כסת"ח". במשטרה חושדים כי הוא ואדם נוסף יידו לעבר השוטרים אבנים - בזמן שחיילי צה"ל הדפו את ניסיון פריצת גדר הגבול עם סוריה.

עורך דינו של החשוד, אמר היום לחדשות 2 באינטרנט: "נטען בפני השופט כי מה שנעשה - נעשה מתוך אמונה פוליטית. הגדר לא צריכה להיות היכן שהיא נמצאת. הוא רצה לפגוע בגדר במסגרת הבעת דעה פוליטית-אידיאולוגית".

"פגעו בכבודו של אחד השייח'ים"

החשוד השני, תושב מג'דל שמס, טוען כי יידה אבנים לעבר השוטרים רק לאחר שראה ש"פוגעים בכבודו של אחד השייח'ים הנוכח במקום".

בתוך כך, צפויה להימשך לאורך הגבול עם סוריה הכוננות הגבוהה של כוחות צה"ל במהלך חג השבועות. אתמול הגיעו ל"גבעת הצעקות" סמוך למגד'ל שמס קומץ אזרחים סורים בלבד שקראו קריאות לעבר חיילי צה"ל, אך היום לא נרשמו עד כה אירועים חריגים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת