אירן: "שלחנו צוללות לים סוף"

גורם ביטחוני אירני בכיר אומר היום כי שתי צוללות אירניות חצו את מפרץ עדן ופועלות בים סוף מאז החודש שעבר, במטרה לאסוף מודיעין "על כלי שייט של מדינות האזור". לדבריו, "הצוללות נשלחו למשימות ארוכות טווח"

התגרות של טהרן? אירן שלחה צוללות לים סוף במטרה לאסוף מידע מודיעיני באזור - כך מדווחת היום סוכנות הידיעות האירנית "פארס". על פי הדיווח, בו מופיעים דבריו של גורם ביטחוני אירני בכיר שסירב לחשוף את שמו, "הצוללות נשלחו למשימות ארוכות טווח".

"צוללות קרב אירניות נכנסו למי הים האדום במטרה לאסוף מודיעין על ספינות קרב של מדינות אחרות", אמר הגורם האירני. "שתי הצוללות עברו במפרץ עדן ב-14 במאי - ומשם ליעדן ולביצוע משימתן". בצה"ל מסרבים להגיב לדיווח.

"מוכנים לשלוח סיוע הומניטרי לעזה"

באירן דווח היום גם כי הצלב האדום במדינה מתכוון לשלוח סיוע הומניטרי לרצועת עזה, בעקבות פתיחתו של מעבר רפיח לפני שבועיים. יו"ר הצלב האדום האירני אבו-אלהסן פאקיה כינה את המצור על עזה "הפרה בוטה של החוק הבינלאומי", הביע סיפוק מהחלטתה של מצרים לפתוח את המעבר וטען כי בעקבות פתיחת המעבר הארגון מוכן לשלוח סיוע הומניטרי לרצועת עזה.

בחודש מרס השנה עברו שתי ספינות קרב בתעלת סואץ - בדרכן לנמל לטקיה שבסוריה, שם הן עגנו במשך מספר ימים. זמן קצר לאחר מכן, דווח באירן כי הספינות התעלמו בהפגנתיות מפניית צה"ל שנעשתה אליהן באמצעות רשתות הקשר ומפקד חיל הים האירני צוטט אז בכלי התקשורת האירניים: "אמרנו להם שזה לא העסק שלהם. הספינות המשיכו בדרכן למרות שהיישות הציונית איימה על הספינות מספר פעמים וניסתה לתאר את מעשיהן כמהלך מסוכן".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת