משט ה"מרמרה" - עכשיו הספר

גרסת ה-IHH לאירועי המשט - עכשיו בגרסה קשיחה: ספר חדש במימון הארגון הטורקי, ובו עדויותיהם של 39 מהנוכחים על סיפון הספינה ברגעי ההשתלטות, מגולל את סיפור המסע - מההתארגנות הראשונה ועד הניסיון להגיע לחופי עזה. כל זאת, מנקודת מבט טורקית. התקרית על הסיפון מכונה "אחת מההתקפות האלימות ביותר במאה ה-21"

כריכת הספר "מאווי מרמרה" (חדשות 2)

אחרי הסרט מעורר המחלוקת, אירועי ה"מרמרה" עולים גם על הנייר: ספר חדש המפורסם במימון ארגון ה-IHH הטורקי, מגולל את ההתרחשויות מסיפון הספינה שעשתה לפני כשנה את דרכה לעבר רצועת עזה ונבלמה על ידי לוחמי השייטת - כפי שהן תועדו על ידי אנשי הארגון הטורקי.

בספר, בשם "מאווי מרמרה/משט החופש לעזה", ניתן למצוא עדויות וראיונות עם 39 מהפעילים שהיו על הספינה בזמן ההשתלטות עליה: מההכנות למסע, השייט עצמו, רגעי ההשתלטות על הספינה, והשעות שלאחריה.

"מטרת הספר - לתרום לשלום העולמי"

חלק נוסף של הספר הסברתי יותר, ועל פי ארגון ה-IHH מופיעות בו דעות של פעילי זכויות אדם ברחבי העולם על "תקיפת משט החופש", המוגדרת בספר "אחת מההתקפות האלימות ביותר במאה ה-21". בנוסף, מופיעים בו חלקים ממצאי ועדת החקירה הטורקית שהוקמה לבדיקת אירועי המשט.

"הספר שואף לספק כל מידע על משט החופש לעזה", הודיע הארגון הטורקי. "מטרתו היא לספק הוכחה כיצד אנושיות יכולה להפוך לקול נגד חוסר צדק ולתרום לשלום העולמי".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת