"תג מחיר": מסגד הוצת בשטחים

"תג מחיר עלי עין", זוהי הכתובת שרוססה על מסגד שהוצת הלילה בכפר אל-מועייר על ידי אלמונים. המשטרה פתחה בחקירה ועל פי החשד, מדובר במתנחלים שהשחיתו את המסגד בנקמה על פינוי המאחז לפני כשבוע

אלמונים הגיעו הלילה לכפר אל-מועייר, הנמצא צפונית-מזרחית לרמאללה, והציתו צמיגים בשטח מסגד בכפר. על המסגד רוססה הכתובת "תג מחיר עלי עין". המשטרה החלה בחקירה תחת החשד כי מדובר בפעולת "תג מחיר" של מתנחלים.

התלונה על השחתת המסגד התקבלה הבוקר במנהל האזרחי. אחרי תחקור ראשוני, העביר צה"ל מסרי הרגעה לפלסטינים באמצעות קציני המנהל האזרחי. בצה"ל הבהירו לאנשי הכפר כי ישראל רואה בחומרה מקרי פגיעה במקומות הקדושים. צוות מז"פ של משטרת בנימין הגיע לנקודה והחל בחקירת האירוע.

הכתובת על המסגד "תג מחיר עלי עין", בא על פי החשד כדי לציין כי מדובר בפעולת תגמול על פינוי המאחז עלי עין באזור בנימין לפני כשבוע. כוחות צה"ל, משטרה והמינהל האזרחי הותקפו על ידי מתנחלים בזמן פינוי המבנים במאחז. שבעה שוטרים נפצעו בעימותים. פעילי ימין שהיו בזירה האשימו את כוחות הביטחון בפרוץ האלימות, ומחו על האופן שבו התבצע המהלך.

ארגון רבנים למען זכויות אדם הגיב לאירועים בכפר אל-מועייר. "הדיווחים על עוד השחתת מסגד, הפעם במורייר, מדליקים נורה אדומה. אם אכן מדובר בהשחתה הרי שהמשחיתים הם חלק משרשרת של מתדלקי השנאה והאלימות שעלולים לפגוע בכל אחד מאיתנו", כתב הארגון בהודעתו והדגיש: "המעשה הנתעב, עומד בניגוד לערכי המוסר האנושי ואמונתינו היהודית שאסור לפגוע בבני דתות אחרות, ואנו נעשה כל מאמץ להפוך השנאה להידברות בין דתית ומאבק במציתי הקונפליקט".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת