צה"ל נשאר על הגבול הסורי

אחרי ש-24 מפגנים נהרגו וכ-350 נוספים נפצעו במהומות שלשום בגבול הסורי, נערך היום צה"ל באזור, מחשש לחידוש ההפגנות. היום מציינים הפלסטינים את יום "אל-קודס", בו כבש צה"ל את ירושלים במלחמת ששת הימים

כוננות גבוהה לאורך הגבול עם סוריה גם היום מחשש להפגנות סמוך לגדר ביום "אל-קודס", היום שבו מציינים הפלסטינים את יום כיבוש ירושלים במלחמת ששת הימים. כוחות צה"ל, שמאז סוף השבוע פרוסים בכוחות מתוגברים לאורך הגבול, ימשיכו לשמור מפני ניסיונות לפרוץ את הגדר.

אתמול הגיעו ל"גבעת הצעקות" סמוך למגד'ל שמס קומץ אזרחים סורים בלבד שקראו קריאות לעבר חיילי צה"ל. ובינתיים במשטרה החלו במבצע מעצרים נרחב של תושבי מג'דל שאמס שהשתתפו במהומות ויידו אבנים לעבר כוחות הביטחון ביום ראשון.

מזכ"ל האו"ם באן קי מון התייחס הלילה לאירועים בגבול הסורי, ואמר: "בנוגע לאירועי הירי ברמת הגולן, יש לציין כי לשני הצדדים יש אחריות במניעת הרג אזרחים". אמש אמר באן כי האו"ם יבדוק את האירועים בגבול שלשום. באן אמר כי פקחי האו"ם "יבדקו את העובדות בשטח", זאת לאחר ירי החיילים ישראלים שהביא למותם של 24 מפגינים ולפציעתם של למעלה מ-350, זאת על פי הדיווחים הרשמיים בסוריה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת