שבתי שביט רומז: דגן צריך היה לשתוק

אחרי הביקורת של השרים ובכירים במערכת הביטחון, גם ראש המוסד לשעבר מותח ביקורת על דבריו של מאיר דגן נגד תקיפה ישראלית באירן. "אימצתי כלל, מעולם לא הצטערתי על דברים שלא אמרתי", עקץ שביט את עמיתו בכנס באוניברסיטת ת"א

ראש המוסד לשעבר שבתי שביט מותח היום ביקורת על עמיתו מאיר דגן בעקבות דבריו נגד תקיפה ישראלית באירן.

"אימצתי כלל, מעולם לא הצטערתי על דברים שלא אמרתי. שמרתי על הכלל באדיקות כזו שבזמן הקדנציה שלי חלק מהממשלה חשב שאני אילם או אוטיסט", עקץ שביט ושלח יותר מרמיזה: "מאמירה אתם יכולים להסיק את דעתי על אנשים שהיו במערכת הביטחון ופרשו".

שביט אמר את הדברים בוועידת PORT2PORT לענף התובלה והלוגיסטיקה במעמד שר התחבורה והבטיחות בדרכים ישראל כץ זו השנה החמישית ברציפות. לוועידה הגיעה משלחת כלכלית גדולה ורמת דרג מאירופה. 

ברק: הדברים פוגעים בכושר ההרתעה

הבוקר התייחס גם שר הביטחון אהוד ברק לדבריו של ראש המוסד לשעבר. "דגן עשה בימי חייו דברים מאוד חשובים לביטחון המדינה", הדגיש ברק בריאיון לתכנית "הכול דיבורים" עם ירון דקל ברשת ב', שהועברה בשידור חי בערוץ חדשות. עם זאת, הוסיף שר הביטחון כי הדברים שאמר דגן "הם חמורים, לא ראויים ופוגעים באופן מיידי בכושר ההרתעה".

ברק הזכיר כי ישראל מדגישה כל הזמן ש'כל האופציות על השולחן' ושהדבר מסייע ללחץ ולסנקציות על אירן. "במובן הזה, הניסיון לפזר את העמימות הזאת, זה דבר לא נכון ופוגע בהרתעה ובאמינות של ישראל ", הסביר ברק וציין כי שמע לפני כעשרה ימים את דגן אומר דברים הפוכים.

"הדיונים בהדברים הללו ,באופן טבעי, חייבים להיות בחדרים סגורים. הדרג הנבחר הוא הנושא באחריות ומביא איתו את הסמכות לקבל את ההחלטה", הוסיף שר הביטחון.  

רוצים לקבל עוד עדכונים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק