אהוד ברק: דברי מאיר דגן פוגעים בכושר ההרתעה

גם שר הביטחון מצטרף למתקפה בעקבות ההתבטאויות של ראש המוסד לשעבר. "הדברים חמורים, לא ראויים ופוגעים באופן מיידי בכושר ההרתעה", אמר ברק בריאיון לרשת ב'

ההתבטאויות של ראש המוסד לשעבר מאיר דגן ממשיכות לעורר תגובות במערכת הביטחונית והפוליטית. הבוקר התייחס גם שר הביטחון אהוד ברק לדבריו של מאיר דגן וההצהרה לפיה "תקיפה באירן היא רעיון מטופש".

"דגן עשה בימי חייו דברים מאוד חשובים לביטחון המדינה", הדגיש ברק בריאיון לתכנית "הכול דיבורים" עם ירון דקל ברשת ב', שהועברה בשידור חי בערוץ חדשות. עם זאת, הוסיף שר הביטחון כי הדברים שאמר דגן "הם חמורים, לא ראויים ופוגעים באופן מיידי בכושר ההרתעה".

ברק הזכיר כי ישראל מדגישה כל הזמן ש'כל האופציות על השולחן' ושהדבר מסייע ללחץ ולסנקציות על אירן. "במובן הזה, הניסיון לפזר את העמימות הזאת, זה דבר לא נכון ופוגע בהרתעה ובאמינות של ישראל ", הסביר ברק וציין כי שמע לפני כעשרה ימים את דגן אומר דברים הפוכים.

"הדיונים בהדברים הללו ,באופן טבעי, חייבים להיות בחדרים סגורים. הדרג הנבחר הוא הנושא באחריות ומביא איתו את הסמכות לקבל את ההחלטה", הוסיף שר הביטחון.

בסוף השבוע תקף גם השר לעניינים אסטרטגיים משה (בוגי) יעלון את דבריו של ראש המוסד לשעבר. "אני חושב שהדברים שיצאו מפיו בתקופה האחרונה הם בלתי אחראיים, ובוודאי בלתי תקינים במדינה דמוקרטית", ציין השר בריאיון לדנה ויס ב"פגוש את העיתונות".

רוצים לקבל עוד עדכונים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק