צפו: מאות סורים מסתערים על הגדר

המפגינים בסוריה ממשיכים להתגרות בכוחות הביטחון. הערב מאות מהם ניסו להסתער על הגדר ולפרוץ אותה, למרות המוקשים שהונחו בשבועות האחרונים לאחר יום הנכבה. כוחות הביטחון ירו לעבר פלג גופם התחתון, ומנעו מהם לחדור

המהומות סמוך לגבול נמשכות: מעט אחרי השעה 17:30 מאות אזרחים סורים רצו במהירות לעבר הגדר בניסיון להתגרות בצה"ל. הדבר חוזר על עצמו מדי פעם, כוחות הביטחון יורים לעבר פלג גופם התחתון של המפגינים ומונעים מהם לפרוץ את הגדר.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

עד שעות הערב דיווחה הטלוויזיה הסורית על 11 אזרחים הרוגים מאש צה"ל ועל עשרות פצועים. על פי כמה מהדיווחים מגיע מספר הפצועים ל-100.

הסורים: תוקפנות ישראלית

רשתות הטלוויזיה הערביות מעבירות בשידור חי את התקרית, במסגרתה ניסו מאות מפגינים סורים לחצות את גבול ישראל. הטלוויזיה הסורית פתחה בגל שידורים מיוחד ובו שודרו תמונות ממספר מוקדים לאורך הגבול, ובהן נראה בין השאר פינוי הנפגעים מן התקרית.

בכלי התקשורת הסוריים כונתה תגובת צה"ל "תוקפנות ישראלית על עשרות צעירים סורים ופלסטינים שהתכנסו באזור הגולן הסורי הכבוש, לציון יום הנכסה". כתב רשת הטלוויזיה הסורית המסקר את האירוע דיווח כי "חיילי צה"ל פתחו באש חיה בעימות מול הצעירים המנסים לשוב לאדמתם הכבושה והשליכו לעברם רימוני גז".

אחד המפגינים שניסו לחצות את הגדר, אמר לכתב הטלוויזיה הסורית: "הם (חיילי צה"ל) יורים עלינו, אבל אנחנו נחושים לשוב. או שנמות על שם קידוש אללה או שנשוב לאדמתנו הכבושה". מפגין אחר אמר: "זוהי זכות לגיטימית שלנו. לא נקבל שאדמתנו תישאר כמושה. אנחנו מחוצה לה, ונמשיך לשלוח תהלוכות שהידים עד השחרור".