צפו: צה"ל מזהיר את הסורים

"אנו, צבא ההגנה לישראל, מזהירים את כל מי שינסה להתקרב או לפרוץ את הגבול" - זו האזהרה שהשמיעו היום כוחות צה"ל בגדר הגבול עם סוריה, רגע לפני שהחל ירי צלפים לעבר המפגינים. מהירי, לפי צה"ל, נפגעו 12 אנשים. הסורים מדווחים על 5 הרוגים. כך זה נראה בשטח

בצה"ל הדגישו לאורך היום כי המפגינים הסורים שנורו, לפחות 12 במספר, ניסו לפרוץ את גדר הגבול עם ישראל וגם זה - לאחר שהוזהרו בפירוש מכל ניסיון שכזה.

דובר צה"ל הפיץ בצהריים סרטון בו נשמעת מערכת הכריזה של צה"ל: "אנו צבא ההגנה לישראל מזהירים את כל מי שינסה להתקרב או לפרוץ את הגבול". לאחר מכן, נראית קבוצה של עשרות מפגינים כשהם מיידים אבנים לכיוון הגבול.

במהלך ההפגנות מול מג'דל שמס, אף הציתו המפגינים צמיג והשליכו אותו לעבר הגבול.

הטלוויזיה הסורית: 5 הרוגים מאש צה"ל

מאות אזרחים סורים, רובם פלסטינים, נמצאים כעת בגדר הגבול עם ישראל. חלקם ניסו לפרק את גדר הגבול במטרה לחצות אותו לתוך שטח ישראל, אך נורו בידי כוחות צה"ל המוצבים בגזרה. צה"ל זיהה מספר מפגינים חמושים בנשק סמוך למעבר קוניטרה.

צה"ל משיב בירי צלפים לעבר הרגליים, ירי אזהרה באוויר וירי רימוני גז. הטלוויזיה הסורית מדווחת על חמישה הרוגים ולמעלה מ-10 פצועים, בהם שלושה במצב קשה. החיילים קיבלו הוראה לירות לעבר רגלי המפגינים, שצועקים: "או שנחזור לפלסטין - או שנמות". לפי דיווחי הטלוויזיה הסורית, ישנם ניסיונות לפרוץ את גדר הגבול גם במקומות אחרים ברמת הגולן.

ישנה שליטה מוחלטת של הצבא בכל נקודות הממשק", אמר בצהריים דובר צה"ל תא"ל יואב (פולי) מרדכי לחדשות 2. "בלבנון אנחנו רואים שליטה והפגנת ריבונות של הצבא והממשלה הלבנונית, בניגוד לגזרה הסורית שלצערנו אנחנו רואים אזלת יד סורית".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת