הנאשם ברצח בני משפחת פוגל: "הייתי עושה זאת שוב"

כתב אישום חמור הוגש היום נגד שני הנאשמים ברצח האכזרי של בני משפחת פוגל באיתמר. השניים, שהודו ושחזרו את המעשה, לא הביעו כל חרטה. "אני לא מתחרט, גם אם אקבל עונש מוות", אמר אמג'ד עוואד טרם תחילת הדיון. "אני מקדיש את מה שעשיתי כנקמה על רצח דודי"

בבית המשפט הצבאי בשומרון הוגש היום כתב האישום נגד שני הנאשמים ברצח חמשת בני משפחת פוגל מאיתמר. אחד מהנאשמים, אמג'ד עוואד, הצהיר לפני הדיון: "הייתי עושה זאת שוב, גם אם אקבל עונש מוות".

אמג'ד וחכים עוואד, שני צעירים בני 17 ו-19 תושבי הכפר עוורתא, נעצרו לפני כחודשיים בחשד לביצוע רצח האכזרי. השניים הודו בביצוע המעשה ושיחזרו אותו. היום הוגש נגד השניים כתב אישום חמור בגין רציחתם של חמשת בני המשפחה.

"אני לא מתחרט, גם אקבל עונש מוות, אני מקדיש את מה שעשיתי כנקמה על רצח דודי, ולכל העם הפלסטיני", אמר אמג'ד במהלך הדיון והוסיף: "הייתי עושה זאת שוב, גם אם אקבל עונש מוות". במהלך הדיון חייך אמג'ד למצלמות הרבות שהגיעו למקום.

נגד כל אחד מהנאשמים הוגש כתב אישום הכולל תשעה סעיפים, הכוללים חמישה סעיפי רצח, שני סעיפים על סחר בנשק וציוד מלחמתי, שיבוש הליכי משפט וקשירת קשר לגרימת מוות.

במהלך המשפט אמר התובע "כאבא קשה לי לנהל את התיק הזה, אבל אמשיך לעשות את עבודתי". עוד הוסיף התובע כי במשך כל החקירה והשחזור הם לא הביעו חרטה והתגאו במעשיהם. עורך דינם של השניים ריאד עורדה אומר: "קיבלנו את כתב האישום, נלמד אותו ונגיב בהתאם".

נמצאו בעזרת דגימות DNA

על מנת לעלות על עקבות הרוצחים, ערך צה"ל שורה של מעצרים נרחבים בכפר עוורתא. במהלך החיפושים נעצרו למעלה ממאה גברים ונשים ונלקחו דגימות DNA מעוד תושבים רבים, זאת לאור ממצאי DNA שנמצאו בבית משפחת פוגל. החקירה העלתה כי הרוצחים נאבקו עם ההורים לפני שרצחו אותם, והותירו עקבות דם בתוך הבית.

מיד לאחר הטבח, ביצע צה"ל מספר מעצרים בכפר עוורתא. במהלך מבצע המעצרים התגלו כלי נשק ישנים רבים ונעצרו בעליהם. מאוחר יותר ביצע צה"ל מבצע מעצרים נוסף בכפר, במהלכו נחשפה תשתית חמאס שפעלה בכפר.

אביו של חכים עוואד בן ה-17, פעיל החזית העממית, ישב בכלא של הרשות הפלסטינית במשך חמש שנים על רצח בת דודתו. דודו של עוואד, ג'יבריל, נהרג בהיתקלות עם צה"ל לפני כשמונה שנים. אמג'ד עוואד, בן 19, הוא סטודנט שעבד במשך תקופה בישראל. שני הרוצחים משתייכים לאותה החמולה, אך אינם אחים.

אודי הגן בגופו על התינוקת

בליל שבת בו ביצעו את הטבח, חדרו השניים לאיתמר רעולי פנים כשהם חמושים בסכינים. המחבלים חדרו תחילה לבית משפחת חי, הצמוד לבית משפחת פוגל, וגנבו משם נשק ואפוד. המשפחה עצמה, למרבה המזל, לא הייתה בבית. לאחר מכן נכנסו המחבלים לבית הצמוד, בית משפחת פוגל.

עם כניסתם לבית פוגל, רצחו תחילה את הילדים יואב ואלעד. לאחר מכן פנו המחבלים לחדר ההורים, שם אודי ורות התעוררו ונאבקו איתם, ובמהלך המאבק המחבלים ירו ברות, ואחר כך גם דקרו אותה וביצעו "וידאו הריגה". לאחר מכן הרגו גם את אודי, שהגן בגופו על הדס התינוקת. עקבות ה-DNA שהובילו לתפיסת הרוצחים נותרו בבית פוגל כתוצאה ממאבקם של ההורים.

בשלב הזה יצאו שני המחבלים מהבית, אולם אחד מהם החליט לשוב פנימה ולחפש כלי נשק נוסף. אלא שלאחר שהוא נכנס לבית, התינוקת הדס החלה לבכות - והמחבלים חששו שבכיה יגרום לתשומת לב ביישוב. בלי להסס המחבלים דקרו גם אותה, ולאחר מכן גנבו את רובה ה-M-16 של אודי פוגל ויצאו מהבית.

השחזור בוצע תחת אבטחה כבדה

כשהגיעו לכפר עוורתא, בן דוד של השניים סייע להם להעלים את הראיות ולשרוף את בגדיהם המגואלים בדם. אחד הדודים העביר את כלי הנשק שנגנב מבית משפחת פוגל לתושב רמאללה, כדי שימכור אותם. כלי הנשק נתפסו בידי כוחות הביטחון.

עקב חשש כבד של צה"ל מפעולות נקם של תושבי איתמר ברוצחים, אבטחו כוחות רבים מאוד את שחזור הטבח. השחזור נדחה שוב ושוב, ובוצע תחת מידור כבר, מחשש שינסו לפגוע ברוצחים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת