דובר צה"ל: נערכנו והפקנו לקחים

"יש פה ניסיון סורי להסית את סדר היום ממה שקורה בתוך הערים במדינה, לאירועים בקו הגבול", כך אומר דובר צה"ל תא"ל יואב מרדכי לחדשות 2 בעקבות אירועי "יום הנכסה". מרדכי ציין כי בלבנון הממשל שולט בהפגנות והוסיף: "צה"ל נערך והפיק לקחים"

001@"צה"ל הפיק לקחים וערוך לכל התרחשות" - כך אמר היום דובר צה"ל תא"ל יואב (פולי) מרדכי בריאיון לחדשות 2, בתגובה לאירועים ברמת הגולן ב"יום הנכסה". לפי הדיווחים בסוריה, חמישה מפגינים נהרגו מירי צה"ל, אך תא"ל מרדכי דיווח על 12 נפגעים.

"נכון לשעה 13:23 יש שליטה מוחלטת של הצבא בכל נקודות הממשק", דיווח מרדכי. "בלבנון אנחנו רואים שליטה והפגנת ריבונות של הצבא והממשלה הלבנונית, בניגוד לגזרה הסורית, שם לצערנו אנחנו רואים אזלת יד סורית".

דובר צה"ל הוסיף: "אנחנו רואים חיילים סורים לא נוקפים אצבע, שלא נאמר מייצרים פרוב

וקציה. יש פה ניסיון סורי להסית את סדר היום ממה שקורה בתוך הערים במדינה, לאירועים בקו הגבול".

"הפקת לקחים מהירה"

"לאזור מג'דל שמס הגיעו מאות, מתוכם כ-150 איש ירדו לעבר הגדר המעכבת. הם ניסו לחצות ולאחר מכן בוצע ירי לאוויר ורק בשלב השלישי בוצע ירי לפלג גוף תחתון", דיווח מרדכי. "אני יכול לדווח על כתריסר פצועים".

לגבי ההתרחשויות בקוניטרה אמר דובר צה"ל: "אין מגע, חיכוך או ניסיון לחצות את שדה המערכת כרגע". הוא סיכם, "צה"ל נערך והפיק לקחים. בשבוע שעבר כינס בני גנץ את כלל המפקדים לתחקיר מבצעי. אני חושב שמה שנכון זה הפקת לקחים מהירה. אני מזכיר שהאירוע עדיין לא הסתיים, אנחנו ממשיכים לעקוב אחר ההתפתחויות".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת