צפו: הסורים מפנים פצועים מהגבול

בכלי התקשורת הערביים מסקרים בהרחבה את התקרית בגדר הגבול בין ישראל לסוריה, ומביאים תמונות מהצד הסורי - כולל פינוי של פצועים והרוגים. אחד המפגינים שנטל חלק בניסיון לפרוץ את הגדר: "הם (חיילי צה"ל) יורים עלינו, אבל אנחנו נחושים לשוב. או שנמות על שם קידוש אללה או שנשוב לאדמתנו הכבושה"

סיקור תקשורתי נרחב בעולם הערבי לניסיון לפרוץ את גדר הגבול באזור "גבעת הצעקות" במג'דל שמס: רשתות הטלוויזיה הערביות מעבירות בשידור חי את התקרית, במסגרתה ניסו מאות מפגינים סורים לחצות את גבול ישראל. הטלוויזיה הסורית פתחה בגל שידורים מיוחד ובו שודרו תמונות ממספר מוקדים לאורך הגבול, ובהן נראה בין השאר פינוי הנפגעים מן התקרית.

בכלי התקשורת הסוריים כונתה תגובת צה"ל "תוקפנות ישראלית על עשרות צעירים סורים ופלסטינים שהתכנסו באזור הגולן הסורי הכבוש, לציון יום הנכסה". כתב רשת הטלוויזיה הסורית המסקר את האירוע דיווח כי "חיילי צה"ל פתחו באש חיה בעימות מול הצעירים המנסים לשוב לאדמתם הכבושה והשליכו לעברם רימוני גז".

אחד המפגינים שניסו לחצות את הגדר, אמר לכתב הטלוויזיה הסורית: "הם (חיילי צה"ל) יורים עלינו, אבל אנחנו נחושים לשוב. או שנמות על שם קידוש אללה או שנשוב לאדמתנו הכבושה". מפגין אחר אמר: "זוהי זכות לגיטימית שלנו. לא נקבל שאדמתנו תישאר כמושה. אנחנו מחוצה לה, ונמשיך לשלוח תהלוכות שהידים עד השחרור".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת