כוחות הביטחון ערוכים ל"יום הנכסה"

בימים האחרונים למדנו למושג חדש - יום הנכסה, יום תבוסת הערבים במלחמת ששת הימים. לבנון מודיעה שלא תאפשר הגעת מפגינים לגבול ישראל, אולם בסוריה, התמונה פחות ברורה

בצה"ל ממשיכים בהכנות ל"יום הנכסה" - ההפסד במלחמת ששת הימים. למרות הודעת לבנון על ביטול הצעדה ואירועים נוספים בגבול עם ישראל, ההיערכות לא משתנה.

כוחות מתוגברים ממתינים על הגדרות, ערוכים להתמודד עם המפגינים. בצד הסורי הכול ממשיך על פי התכניות, שם מתכוונים לשחזר את ההפגנות שראינו לפני שלושה שבועות.

מאז אותן הפגנות, הגדר ליד מג'דל שמס חודשה ושודרגה, וכן הוטמנו מוקשים חדשים. אבל שאר הגדר מיושנת וקלה יחסית לפריצה.

"אין טקסים לאורך הגבול עם פלסטין"

את ההודעה הרשמית על הביטול מסרו המארגנים עצמם. לדברי המארגנים, במקום התהלוכה שנקבעה ליום ראשון, בציון 44 שנים למלחמת ששת הימים, יפגינו המפגינים בכל 12 מחנות הפליטים הפלסטינים בלבנון. הם יקראו להקמת מדינה פלסטינית. על פי הדיווח, ההחלטה התקבלה ביום חמישי "בעקבות לחצים אמריקניים על ממשלת לבנון".

"לא ייערכו שום טקסים לאורך הגבול עם פלסטין", דיווח היום העיתון הלבוני "אל-אח'באר". "התהלוכות יידחו או יבוטלו, ולא יצויין השנה יום הנכסה בלבנון. הסיבות לכך הן רבות - ובהן הדרישה שלא להפר את החלטה 1701 של מועצת הביטחון של האו"ם".

"סגן מזכירת המדינה האמריקנית וכן מפקדת יוניפי"ל הפעילו לחצים עצומים למניעת התהלוכות", דיווח העיתון. "יוניפי"ל עצמו הכריז על דרום לבנון שטח צבאי סגור". אחד הבכירים הפלסטינים המעורבים בארגון פעילויות המחאה אמר לעיתון כי הפעילויות הצפויות בוטלו לא רק בלבנון - כי אם גם בסוריה, בירדן, במצרים וברשות הפלסטינית. "במדינות הללו לא צפויות פעילויות גדולות", אמר הבכיר לעיתון.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת