דיווח: יש הסכמה על שחרור אסירות

התקדמות במגעים? ראשי הזרוע הצבאית של החאמס הגיעו לקהיר כדי לדון בעסקה לשחרור גלעד שליט. על פי הדיווח בעיתון אל חיאת גובשה הסכמה שאסירות שישוחררו יוכלו לשוב לבתיהן. אתמול דווח כי שגריר מצרים לשעבר בישראל מוחמד בסיוני אמר כי "יש הזדמנות טובה לשחרור שליט". בסיוני הכחיש את הדברים

ראשי הזרוע הצבאית של חמאס בעזה הגיעו לקהיר כדי לדון עם בכירים במצרים על העסקה לשחרור גלעד שליט. על פי הדיווח של עיתון אל חיאת, הדיון מתמקד בשאלה מי מהאסירים שישוחררו בעסקה יגורש לחו"ל. בנוסף, נמסר כי כבר גובשה הסכמה שאסירות יורשו לשוב לבתיהן. ראש האגף המדיני-ביטחוני במשרד הביטחון עמוס גלעד, שב אתמול מביקור במצרים, שנועד על פי דיווחים בתקשורת הערבית, לאותה המטרה - לדון בעיסקה לשחרור שליט. לשכת ראש הממשלה הכחישה שיש פריצת דרך או שהביקור קשור לפרשה.

שגריר מצרים לשעבר בישראל הכחיש אתמול את הדיווחים שהופיעו בעיתון המצרי "אל מסריון" ובאתרים של חמאס בהם גם ביטאון הארגון, לפיהם אמר כי ייתכן שכבר במהלך היום ייחתם הסכם בין ישראל לחמאס לשחרור החייל החטוף גלעד שליט.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת   

בשיחה עם כתב חדשות החוץ של חדשות 2 באינטרנט עמית ולדמן, אמר בסיוני, כי אכן אמר לעיתון כי יש הזדמנות טובה לשחרורו של גלעד שליט, אך לא התייחס כלל לעיתוי השחרור: "מעולם לא אמרתי את זה, מעולם לא אמרתי את זה. אני לא יודע איך הבינו את מה שהבינו, תשאל את מי שפרסם את זה והוא יגיד לך, אני לא אמרתי את זה", הדגיש בסיוני והוסיף כי "הדבר החשוב ביותר הוא שיש עדיין בעיה, אנחנו מנסים לפתור אותה, אבל זה לא ייקח כמה שעות. יש בעיה עם כמה שמות שישראל סירבה לשחרר אותם, יש כמה מהם שהם מעדיפים לגרש ויש עוד כמה בעיות. אנחנו לא נגיע להסכם בשעות הקרובות".

גם בלשכת ראש הממשלה הכחישו כי העסקה על סף חתימה: "המגעים בנושא גלעד שליט נמשכים באופן רצוף ואינטנסיבי, אך אין כל פריצת דרך בנושא", נמסר בהודעת הלשכה.

דיווחים במצרים: העסקה על סף חתימה

בתקשורת המצרית ציטטו אתמול את בסיוני כאומר: "התנאים הבשילו להגיע להסכם בעסקה, במיוחד לאחר החתימה על הסכם הפיוס הפלסטיני. אני צופה שהפרשה תסתיים בשעות הקרובות", אמר בסיוני. לדבריו, "ראש האגף המדיני-בטחוני במשרד הביטחון עמוס גלעד הגיע ביום רביעי לקהיר, על מנת לערוך משא ומתן עם הבכירים המצריים בעניין מאמצי התיווך שלה בעסקה. גלעד שוחח עם הבכירים המצריים גם בעניין פתיחת מעבר רפיח".

על פי דיווח באתר חמאס, ייתכן שבמסגרת העסקה ישוחררו 1,200 אסירים. מצרים ממשיכה לנסות ולשכנע את ישראל לשחרר בעסקה את בכירי האסירים בבתי הכלא הישראליים - ובהם עבדאללה ברגותי, חסן יוסף, אחמד סעדאת ומרוואן ברגותי.