בסיוני מכחיש הדיווח על עסקת שליט: לא הזכרתי מועד

שגריר מצרים לשעבר בישראל הכחיש את הדברים שיוחסו לו בעיתונות המצרית ובבטאון חמאס ואמר בשיחה עם חדשות 2 באינטרנט כי דבריו הוצאו מהקשרם. "אמרתי שיש הזדמנות טובה לשחרור, אך לא אמרתי דבר על העיתוי"

שגריר מצרים לשעבר בישראל הכחיש את הדיווחים שהופיעו הבוקר בעיתון המצרי "אל מסריון" ובאתרים של חמאס בהם גם ביטאון הארגון, לפיהם אמר כי ייתכן שכבר בשעות הקרובות ייחתם הסכם בין ישראל לחמאס לשחרור החייל החטוף גלעד שליט.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת   

בשיחה עם כתב חדשות החוץ של חדשות 2 באינטרנט עמית ולדמן, אמר בסיוני, כי אכן אמר לעיתון כי יש הזדמנות טובה לשחרורו של גלעד שליט, אך לא התייחס כלל לעיתוי השחרור: "מעולם לא אמרתי את זה, מעולם לא אמרתי את זה. אני לא יודע איך הבינו את מה שהבינו, תשאל את מי שפרסם את זה והוא יגיד לך, אני לא אמרתי את זה", הדגיש בסיוני והוסיף כי "הדבר החשוב ביותר הוא שיש עדיין בעיה, אנחנו מנסים לפתור אותה, אבל זה לא ייקח כמה שעות. יש בעיה עם כמה שמות שישראל סירבה לשחרר אותם, יש כמה מהם שהם מעדיפים לגרש ויש עוד כמה בעיות. אנחנו לא נגיע להסכם בשעות הקרובות".

גם בלשכת ראש הממשלה הכחישו כי העסקה על סף חתימה: "המגעים בנושא גלעד שליט נמשכים באופן רצוף ואינטנסיבי, אך אין כל פריצת דרך בנושא", נמסר בהודעת הלשכה.

דיווחים במצרים: העסקה על סף חתימה

בתקשורת המצרית ציטטו היום את בסיוני כאומר: "התנאים הבשילו להגיע להסכם בעסקה, במיוחד לאחר החתימה על הסכם הפיוס הפלסטיני. אני צופה שהפרשה תסתיים בשעות הקרובות", אמר בסיוני. לדבריו, "ראש האגף המדיני-בטחוני במשרד הביטחון עמוס גלעד הגיע ביום רביעי לקהיר, על מנת לערוך משא ומתן עם הבכירים המצריים בעניין מאמצי התיווך שלה בעסקה. גלעד שוחח עם הבכירים המצריים גם בעניין פתיחת מעבר רפיח".

על פי דיווח באתר חמאס, ייתכן שבמסגרת העסקה ישוחררו 1,200 אסירים. מצרים ממשיכה לנסות ולשכנע את ישראל לשחרר בעסקה את בכירי האסירים בבתי הכלא הישראליים - ובהם עבדאללה ברגותי, חסן יוסף, אחמד סעדאת ומרוואן ברגותי.

אחמד ג'בארי, מפקד הזרוע הצבאית של חמאס ביקר גם הוא בימים האחרונים בקהיר ונפגש עם ראש המודיעין המצרי. על פי הדיווחים השניים דנו בהתקדמות העסקה.

בהכנת הידיעה השתתפו גאנם איברהים, תום שרון, אודי סגל, עמית ולדמן ויוסי זילברמן