לראשונה: "כיפת ברזל" הוצבה בשדרות

כחלק מבחינת המוכנות המבצעית של "כיפת ברזל" הוצבה היום סוללה סמוך לשדרות. זוהי הפעם הראשונה בה מוקמה מערכת ההגנה ליד העיר הדרומית. רק לפני שבוע הודיע הפנטגון כי יעזור לישראל לרכוש 4 סוללות נוספות

צה"ל ממשיך בפריסת מערכות הגנה על יישובי הדרום: בפעם הראשונה מאז שהוצבה מערכת "כיפת ברזל" בדרום, היא הגיעה היום לשדרות.

הצבת הסוללה בסמוך לשדרות היא חלק מתהליך בחינת "המוכנות המבצעית של המערכת" - שנועדה להגן על יישובי הדרום מפני איום הטילים מרצועת עזה.

ארה"ב תרכוש לישראל 4 סוללות

בשבוע שעבר הודיע הפנטגון כי הוא מתכוון לסייע לישראל לרכוש עוד ארבע מערכות "כיפת ברזל", המספקות הגנה מפני ירי תלול מסלול - בעיקר משטחי עזה לעבר מערב הנגב. "כחלק מההיערכות התקציבית שלנו נוכל לאפשר לישראל להצטייד במערכות", כך אמר פטריק או'ריילי, ראש הסוכנות להגנה אווירית בפנטגון.

רכישת הסוללות הנוספות תתאפשר בזכות תוספת תקציבית של מאתיים מיליון דולרים לתקציב ההגנה האמריקני, ולפי בקשת הנשיא ברק אובמה חלקו יועבר לישראל לשם הצטיידות בסוללות "כיפת ברזל", שזכו לשבחים. "המערכת הוכיחה את יעילותה בעת מלחמה", הוסיף או'ריילי.

לפני הצבת הסוללה בשדרות היו שתי סוללות של "כיפת ברזל" בבאר שבע ובאשקלון. גורמים בצה"ל מסרו כי אם יהיה שינוי במצב הביטחוני ובתמונת האיומים, יועתק מיקומן של המערכות לפי הצרכים הביטחוניים. בחודש אפריל האחרון יירטה לראשונה המערכת רקטה שנורתה מרצועת עזה לעבר באר שבע. נזכיר כי עלות סוללה אחת של המערכת עומדת על כ-50 מיליוני דולרים, ועלות כל יירוט - 40 אלף דולרים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת