מדוע התאבד הקצין מחיל הים?

טרגדיה בחיל הים: קצין בדרגת רב סרן שם קץ לחייו, השאיר אחריו מכתב התאבדות והאשים: "הכל בגלל המפקדים". עכשיו, לאחר מותו, דורשים במשפחתו לחקור את הנושא. מהמכתב שהשאיר אחריו הקצין עולות טענות קשות בדבר מסכת איומים ועומס רב - זאת ללא קבלת סיוע, דבר שגורם לו לקריסה מוחלטת

מדוע התאבד קצין בכיר ומוערך בבסיס חיל הים בחיפה? המשטרה הצבאית החוקרת בודקת מאז יום שלישי האחרון את נסיבות מותו של קצין בדרגת רס"ן, תלמיד דוקטורט בטכניון, ששם השבוע קץ לחייו בחורשה הסמוכה לביתו. איבריו של הקצין נתרמו לאחר מותו והצילו את חייהם של שלושה חולים.

הסיפור הטרגי החל במכתב ההתאבדות שהשאיר מאחוריו הקצין, גבר בן 39 ואב לשני ילדים. במכתבו הוא מפנה אצבע מאשימה לעבר מפקדיו בחיל הים וטוען כי הם אלו שהובילו אותו למעשיו.

בתפקידו הצבאי היה הקצין אחראי על תחום המחשב ביחידתו, אך לטענתו - קרס תחת העומס בגלל חוסר גיבוי ממפקדיו. הוא טען כי קיבל לידיו יחידה חדשה עם פרויקטים רבים, כשהוא כמעט ולא ישן ומגיע לביתו רק בשעות המאוחרות בלילה.

הקש ששבר את גב הגמל, לטענת הקצין, היה פגישה עם תת-אלוף בכיר בחיל היום, אליה איחר. לטענתו, אותו תת-אלוף איים על הקצין בעקבות האיחור כי ידאג שלא יקודם לעולם לדרגת סגן אלוף. "נהרוס לך את הקידום", אמר לו הקצין הבכיר, כפי שנטען במכתב ההתאבדות.

לאחר שנמצא המכתב, דרשו בני משפחתו של הקצין כי העניין ייחקר עד תום. בעקבות המקרה, כאמור, פתחה המשטרה הצבאית החוקרת בחקירה. מדובר צה"ל נמסר בתגובה: "מתנהלת חקירת מצ"ח כשבסיומה יועברו הממצאים לעיון וחוות דעת של הפרקליטות הצבאית".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת