גורם ממשלתי: האחים עופר ניסו להשחיר את כל המדינה

מה גרם לנתניהו להגיב לידיעות על האחים עופר? גורם ממשלתי בכיר טוען כי אילי הספנות ניסו להשחיר את כל המדינה בגלל האינטרסים שלהם כדי לנקות את שמם – ולכן לא יכול היה ראש הממשלה לשתוק

גורם ממשלתי בכיר מחדד הערב את דברי ראש הממשלה בנימין נתניהו לגבי פרשת האחים עופר והסנקציות האמריקניות בשל הקשר האירני, לכאורה. "לאף אחד אין עניין לריב עם האחים עופר, אבל כשמתחילים לפזר כל מיני דברים לא נכונים צריך להבהיר את העניין: הטענות על כל מיני סודות גדולים הן קשקוש", מדגיש הגורם הממשלתי.

לדבריו, "כדאי לשים לב שמשרד ראש הממשלה לא מגיב בדרך כלל לידיעות עיתונאיות בנושאים האלה, אבל מכיוון שהאחים עופר ניסו להשחיר את כל המדינה בגלל האינטרסים שלהם כדי לנקות את שמם - הגיעה התגובה".

נתניהו מתנער

מוקדם יותר היום הגיב גם ראש הממשלה בנימין נתניהו להסתבכות והסנקציות האמריקניות, ואמר כי בניגוד לרמיזות שיצאו מכיוון האחים עופר ישראל מעולם לא אישרה או ידעה על עגינת ספינות של הקונצרן בנמלי אירן.

"משרדי לא אישר את המגעים האלה, נודע לי עליהם רק מפנייה עיתונאית" - הבהיר ראש הממשלה בוועדת חוץ וביטחון של הכנסת. "בדקתי זאת עם הגורמים המוסמכים במשרדי, לא היה כל אישור להגעה או לפריקה של מטען בנמל אירני".

"יש לנו מדיניות ברורה בנושא", ציין נתניהו. ראש הממשלה התייחס לנושא כשהגיב לשאלה ששאל אותו ח"כ אופיר אקוניס (ליכוד).

אמש הכחיש לראשונה משרד ראש הממשלה את טענות חברת האחים עופר, לפיהן קיבלה אישור לעגון בנמלים באירן. עוד התברר אתמול, כי בעשור האחרון עגנו באירן אניות של חברת "טנקר פסיפיק", בבעלות האחים הישראלים, לפחות 13 פעמים.

הפרשה נחשפה בשבוע שעבר, כשחברת ספנות סינגפורית שבבעלות האחים עופר, נכנסה לרשימה השחורה של ארה"ב. במשפחה ניסו להסביר שמדובר בסך הכול באי הבנה. לפי האמריקנים, חברת "טנקר פסיפיק" שבבעלות עופר, מכרה מיכלית לחברת "קריסטל שיפינג", חברה שרשומה תחת בעלות דובאית, ומשם עברה הספינה לחברת IRISL, חברת הספנות של שלטון האייתוללות.

כדי לעקוף את סנקציות המערב, הקים המשטר באירן מאות חברות קש ברחבי העולם. אחת מהן היא ככל הנראה אותה חברה דובאית. האמריקנים טוענים שמשפחת עופר הייתה צריכה לדעת שהספינה תגיע בסופו של דבר לאחמדינג'אד.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת