רה"מ על האחים עופר: "לא אישרנו כל מגע עם אירן"

ראש הממשלה מתנער היום מאחריות לפרשת האחים עופר והסנקציות שהטילה עליהם ארה"ב. "נודע לי על כך רק מפנייה עיתונאית", אמר בתשובה לשאלה בוועדת חוץ וביטחון של הכנסת. "לא היה כל אישור להגעה או לפריקה של מטען בנמל אירני"

"משרדי לא אישר את המגעים האלה, נודע לי עליהם רק מפנייה עיתונאית" - כך אומר היום ראש הממשלה בנימין נתניהו בוועדת חוץ וביטחון של הכנסת. "בדקתי זאת עם הגורמים המוסמכים במשרדי, לא היה כל אישור להגעה או לפריקה של מטען בנמל אירני".

"יש לנו מדיניות ברורה בנושא", הבהיר נתניהו. ראש הממשלה התייחס לנושא כשהגיב לשאלה ששאל אותו ח"כ אופיר אקוניס (ליכוד).

אמש הכחיש לראשונה משרד ראש הממשלה את טענות חברת האחים עופר, לפיהן קיבלה אישור לעגון בנמלים באירן. עוד התברר אתמול, כי בעשור האחרון עגנו באירן אניות של חברת "טנקר פסיפיק", בבעלות האחים הישראלים, לפחות 13 פעמים.

הפרשה נחשפה בשבוע שעבר, כשחברת ספנות סינגפורית שבבעלות האחים עופר, נכנסה לרשימה השחורה של ארה"ב. במשפחה ניסו להסביר שמדובר בסך הכול באי הבנה. לפי האמריקנים, חברת "טנקר פסיפיק" שבבעלות עופר, מכרה מיכלית לחברת "קריסטל שיפינג", חברה שרשומה תחת בעלות דובאית, ומשם עברה הספינה לחברת IRISL, חברת הספנות של שלטון האייתוללות.

כדי לעקוף את סנקציות המערב, הקים המשטר באירן מאות חברות קש ברחבי העולם. אחת מהן היא ככל הנראה אותה חברה דובאית. האמריקנים טוענים שמשפחת עופר הייתה צריכה לדעת שהספינה תגיע בסופו של דבר לאחמדינג'אד.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת