צפו: צה"ל מפוצץ נשק שנתפס מאירן בדרך לעזה

בין אמצעי הלחימה שתפסו לוחמי צה"ל בדרך מאירן לרצועת עזה – גם רקטות ופצצות מרגמה קטלניות יותר מכפי שהכירה ישראל. אל מול ההתחמשות הזו מנסים כעת במערכת הביטחון לערוך סדרת ניסויים ופיצוצים מבוקרים – כדי לשפר את המיגון הקיים. כך זה נראה

מירוץ שלא נפסק: כשמעבר רפיח נפתח והמנהרות לא מפסיקות לעבוד, חמאס ממשיך במאמצי ההצטיידות בנשק מתקדם יותר. אל מול ההתחמשות הזו מנסים כעת במערכת הביטחון לערוך סדרת ניסויים ופיצוצים מבוקרים - כדי לשפר את המיגון הקיים.

הערב אנו מציגים בפניכם תוצאות של ניסוי ייחודי שהתקיים לאחרונה בצה"ל: פיצוץ מבוקר של תחמושת שנתפסה על ספינות הנשק האירניות פרנקופ וויקטוריה. כך ניתן למעשה ללמוד על אמצעי הלחימה שניסו האירנים להבריח לחמאס ברצועה.

המצלמה המהירה מאפשרת לראות את רגע הפיצוץ, לנתח את עוצמת חומר הנפץ ואת פיזור הרסיסים כשהם חודרים את לוח המתכת. "בזירה הזו אנו בודקים את הקטלניות של אותה פצצה", מסביר אל"מ שמוליק פרידמן, מפקד יחידת הניסויים של צה"ל.

הרקטות שנתפסו מכילות חומר נפץ בכמות גדולה מהמוכר ורסס קטלני רב. ניתוח הממצאים מצביע על מעגל ההרס: כל מי שיימצא במרחק של 50 מטר ממקום הפיצוץ - ייפגע. מכאן נגזרת גם איכות המיגון שיותקנו במרחבים המוגנים בבתי האזרחים בישראל. 

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת