הנהג שיחזר את הדריסה ביום הנכבה

עיסא איברהים איסלאם, נהג המשאית שהרג אדם ופצע 18 ביום הנכבה בתל אביב, שחזר הבוקר את האירוע כשהוא מובל בניידת, שם דבק בגרסתו לפיה איבד שליטה על הרכב. מהמשטרה נמסר: "עדיין אין החלטה על מהות הדריסה"

נהג המשאית החשוד בביצוע פיגוע הדריסה בתל אביב במהלך יום הנכבה, הובל הבוקר עם אור ראשון לזירת האירוע, והתבקש לשחזר מעשה הדריסה. הנהג, תושב כפר קאסם, המשיך לטעון כי לא מדובר בפיגוע - אלא בתקר בגלגל שגרם לו לאבד שליטה על הרכב.

עיסא איברהים איסלאם, בן 22, הובא למקום הדריסה בדרום תל אביב בניידת משטרה, כדי שישחזר את אירועי אותו היום, בו נהרג אביב מורג ז"ל ונפצעו 18 בני אדם נוספים. במשטרה טוענים כי עדיין אין החלטה סופית על מהות האירוע והאם מדובר בדריסה או פיגוע.

לדברי נציגי המשטרה, האשמה המיוחסת לנהג תתברר "אך ורק בכתב האישום", צפוי להיות מוגש נגדו בקרוב. במהלך חקירותיו במשטרה וגם לאורך השחזור שנערך הבוקר, המשיך איסלאם לטעון שתקר בגלגל גרם לו לאבד שליטה והתעקש כי לא מדובר בדריסה מכוונת.

עוברים ושבים השתלטו על הנהג

אדם אחד נהרג ו-18 נוספים נפצעו, רובם באורח קל, מפגיעת משאית שהשתוללה לאורך רחוב חיים בר לב בדרום תל אביב - תוך כדי פגיעה במספר כלי רכב במקום. עוברי אורח הצליחו לעצור את נהג המשאית, והחזיקו אותו עד להגעת המשטרה.

האירוע התרחש בסביבות השעה 09:45. נהג המשאית דהר על הכביש לאורך כ-2 קילומטרים, בציר המוביל מצומת מסובים למחלף קיבוץ גלויות, ופגע במשך דקות ארוכות במספר כלי רכב ובהולכי רגל - עד שפגע באוטובוס ואז נעצר. בשלב הזה ניסה הנהג להימלט ברגל מהמקום, אולם הוא נעצר בידי אנשים שהיו במקום.

"שמענו חבטות איומות ברכב מאחורינו, עד שעפנו לתוך הצומת", סיפר היום יוסי, אחד מעדי הראייה לאירוע החמור. "חפצים עפו על אנשים ברחוב, רמזור נפל על הולכת רגל ומטפלים בה". כעבור כ-10 דקות לערך הצליחו כוחות הביטחון להשתלט על המשאית והנהג.

"המשאית השתוללה לאורך שני קילומטרים"

"כשהגענו למקום בתחילה חשבנו שמדובר בתאונת דרכים קטלנית עם מעורבות של משאית, אך עדכנו אותנו מהמוקד שנהג המשאית ממשיך לפגוע ברכבים נוספים", סיפר לחדשות 2 באינטרנט נתי שפירא, מתנדב זק"א שהגיע למקום. "הבנו שמדובר באירוע לאומני, והפעלנו נוהל של פיגוע".

בחקירתו הראשונית במשטרה טען הנהג, כי התפוצץ לו אחד הצמיגים במשאית וכי הוא איבד את השליטה על המשאית בה נהג. במהלך ההשתלטות על המשאית ניסו עוברי אורח לבצע לינץ' בנהג, שהוברח מיד לתוך ניידת המשטרה.

הסלמה ביום הנכבה - סיקור מיוחד:

הנער הפלסטיני שנהרג "מככב" בכרזת האינתיפאדה

עד ראייה לפיגוע: "הוא לקח רמזור ודפק לבחורה בראש"

לוכד הנהג משחזר: "הצמדנו אותו לרצפה בכוח"

דיווח: "45 פצועים ברצועת עזה מירי טנק"

עימותים בגדה: הרוג במחסום קלנדיה

4 מפגינים סורים נהרגו מירי ברמת הגולן

משפחתו של הנהג הדורס בדרום תל אביב: "זה לא היה פיגוע"

ההרוג בדריסה: אביב מורג, בן 29 מגבעתיים

הרוג ו-15 פצועים בגבול ישראל-לבנון

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת